Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2-а-5828/10
Провадження № -
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"16" листопада 2010 р. м. Коростень
Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі: головуючої - судді Загуменнової Н.М.
розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до
Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради про визнання неправомірними та стягнення невиплачених коштів, передбачених Законом України “Про тус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи44,
I-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати дії Управління аці та соціального захисту населення Коростенської міської ради неправомірними та яути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради довиплачені кошти, які передбачені ст. ст. 37,39 Закону України “ Про статус і ціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» період з 01.11.2006 року по 31.10.2009 року, посилаючись на те, що він є терпілим 3 категорії від Чорнобильської катастрофи, позивач проживає та працює зоні гарантованого добровільного відселення.
Позивач вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених
остановок) Кабінету Міністрів України № 836 від 26.07.1996 року, а не в розмірах, начених Законом України “ Про статус і соціальний захист населення громадян, які аждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, порушує його права.
Сторони надали заяви про розгляд справи в їх відсутність, позивач позов підтримує, овідач не визнає, наполягає на застосуванні позовної давності.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає оволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що позивач є пенсіонером та потерпілим від Чорнобильської ггастрофи 3 категорії, що стверджується посвідченнями серії Б № 624207*, виданим 20.02.1994
, виданим
Житомирською облдержадміністрацією. Він спорту а.с. 5), який відноситься до зони гарантованого добровільного відселення. З .11.2004 року по даний час працює в Коростенській виправній
лонії управління державного департаменту України з питань виконання карань у Житомирській області № 71, що стверджується даними його трудової жки ( а.с. 7). В зв’язку з цим позивач має право на отримання компенсацій, що ановлені ст. 37, 39 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які страждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Відповідно до ст. 37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які страждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які проживають на риторії радіоактивного забруднення виплачується грошова допомога у зв’язку з меженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва - у зоні антованого добровільного відселення - в розмірі 40% мінімальної заробітної плати місяця.
Відповідно до ст. 39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які аждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" громадянам, які працюють у зоні антованого добровільного відселення на території радіоактивного забруднення дбачена доплата в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат.
Позивачем отримуються кошти відповідно до постанови Кабінету Міністрів
країни від 26.07.1996 року № 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали наслідок Чорнобильської катастрофи" ..., якою встановлені компенсації та доплати мадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення.
Виходячи з пріоритетності законів над урядовими нормативними актами позовні
вимоги підлягають до задоволення.
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, через це суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
З урахуванням наведеного, суд вважає, що слід здійснити позивачу перерахунок та виплату коштів у розмірах визначених ст. 37,39 ЗУ « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за період з
01.12.2008року по 31.10.2009 року .
Оскільки розпорядником цих коштів і в спірний період часу і тепер є Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради, тому суд, зобов,язує відповідача здійснити перерахунок та виплату вищевказаних коштів, а заперечення відповідача проти позову є безпідставним .
При цьому суд враховує ту обставину, що відповідач нараховує та здійснює виплату коштів, передбачених ст.ст. 37,39 Закону України « Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 99,100, 159 - 163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст. 37,39 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, Постановою Кабінету Міністрів України № 936 від 20.09.2005 року, рішеннями Конституційного Суду України № 6 - рп/2007 від 09.07.2007 року та № 10 -рп/2008 від 22.05.2008 року, суд , -
ПОСТАНОВИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради щодо виплати ОСОБА_1
в неповному обсязі коштів, передбачених ст. 37,39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
Зобов,язати Управління праці та соціального захисту населення Коростенської
міської ради провести перерахунок та виплати ОСОБА_1
доплату у розмірах визначених ст. 37,39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи за період з 01.12.2008 року по 31.10.2009 року.
.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяті днів з дня отримання копії постанови, так як вона прийнята у письмовому провадженні.
Суддя