Справа № 2-794/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 серпня 2009 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді В.І. Кравця
при секретарі Г.П. Карплюк
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гайсин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Лад-Хуторської сільської ради про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за заповітом, -
встановив:
11.08.2009 року ОСОБА_1. звернувся до суду з позовом про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за заповітом, свої вимоги обґрунтовував тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року внаслідок смерті тітки ОСОБА_2 відкрилась спадщина до складу якої, зокрема входить право приватної власності на землю, на підставі державного акту серії IV-BH № 009161 та майновий пай ПСП „Нове життя” села Лад-Хутори Гайсинського району, майнова частка складає 2304 гривень або 0,1% від загального фонду розпайованого майна; він фактично прийняв спадщину, проте не звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини після померлої, просив встановити факт прийняття ним спадщини після померлої та визнати за ним право власності на земельну ділянку та майновий пай в порядку спадкування за заповітом.
В судовому засіданні позивач позов підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, на ім’я суду подав заяву про визнання вимог позову та розгляд справи у його відсутність.
Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2 (а.с.8). Внаслідок смерті ОСОБА_2 відкрилась спадщина, до складу якої, зокрема входить право приватної власності на землю, на підставі державного акту серії IV-BH № 009161 та майновий пай ПСП „Нове життя” села Лад-Хутори Гайсинського району, майнова частка складає 2304 гривень або 0,1% від загального фонду розпайованого майна (а.с.4,5, 7). ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. є спадкоємцем за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2 і в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини вступила в фактичне володіння і управління спадковим майном(а.с.3,6).
Спірні правовідносини регулюються:
- ст. 256 ч.2 ЦПК України визначає, що судовим порядком можуть бути встановленні факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо діюче законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення;
Відповідно до п.4 п.5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України , що набрав чинності з 1.01.2004 року передбачають, що він застосовується до цивільних відносин, що виникли після набрання ним чинності, а правила спадкового права тільки до спадщини, яка відкрилась , але не була прийнята до набрання ним чинності, то спірні правовідносини регулюються ст. 549 ЦК України (в ред.1963року) за змістом вважається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично в шестимісячний термін з дня відкриття спадщини вступив у фактичне управління спадковим майном.
Оскільки після смерті ОСОБА_2 в фактичне управління спадковим майном вступив спадкоємець за заповітом ОСОБА_1., однак належним чином не оформив спадщину, то з метою захисту законного права позивача на спадщину, необхідно встановити факт прийняття ОСОБА_1. спадщини після померлої ОСОБА_2.
В задоволенні вимог про визнання за спадкоємцем права власності на спадкове майно необхідно відмовити за безпідставністю вимог, оскільки право позивача на спадщину не оспорюється і будь-яких перешкод для нотаріального оформлення права на спадщину немає.
На підставі наведеного, керуючись ст. 10, 11, 60, 213, 214,215 ЦПК України, суд, –
вирішив:
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Лад-Хутори Гайсинського району Вінницької області, після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с.Лад-Хутори Гайсинського району Вінницької області ОСОБА_2.
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1. про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за заповітом за безпідставністю вимог.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя