Судове рішення #6218492

                                                                                             

 


           НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ


                                                      ПОСТАНОВА

                                                 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

    02 квітня 2009 року           Справа № 2-а-238-09        м. Нововолинськ              

          Нововолинський міський суд Волинської області у складі головуючого                                                 судді Кратюка С.П. розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську про визнання нечинним рішення про відмову у перерахунку пенсії,-

                                  встановив:


    04 січня 2007 року ОСОБА_1  звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України в місті Нововолинську про визнання нечинним рішення про відмову у перерахунку пенсії, зобов’язання провести перерахунок пенсії з врахуванням страхового стажу після призначення пенсії та нарахування і виплати суми пенсії, що не отримана з вини відповідача.

    Свої вимоги позивач обгрунтовує тим, що  після  призначення йому пенсії по віку в 1988 році звільнився з роботи в листопаді 1991 року. Після цього не працював. З 01 серпня 2006 року влаштувався тимчасово на один місяць в ШПУ№3 ВАТ "ТрестЛуганськшахтопроходка" майстром поверхні, дільниці АПК, звідки звільнився 02 вересня 2006 року. Вважає, що набув право на перерахунок пенсї згідно ч.4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” і звернувся до управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську із заявою про проведення такого перерахунку з врахуванням страхового стажу один місяць, але отримав відмову, яку просить визнати нечинною і задоволити його вимоги.

         До початку судового розгляду позивач ОСОБА_1  подав до суду письмову заяву в якій просить суд проводити розгляд справи за його відсутності. Позовні вимоги підтримує повністю, просить їх задоволити.

          Представник відповідача до початку судового розгляду справи подав до суду заперечення проти позову та письмову заяву в якій позовні вимоги не визнає в повному обсязі. Просить суд в задоволенні позову відмовити та проводити розгляд справи за відсутності представника відповідача.

          Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд здійснюється в порядку письмового провадження.  

            Оскільки від всіх осіб, які беруть участь у справі, надійшло клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд вважає за необхідне проводити розгляд справи в порядку письмового провадження.

    Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення частково з наступних підстав.

    В судовому засіданні встановлено, що позивач ОСОБА_1  з 1988 року отримує пенсію за віком (протокол подання № 3/189 від 03.06.1988р.(а.с 44).

    Як вбачається з копії трудової книжки (а.с.9-10) ОСОБА_1  з 01 серпня 2006 року по 02 вересня 2006 року працював майстром поверхні, дільниці АПК ШПУ№3 ВАТ "ТрестЛуганськшахтопроходка", сплачуючи страхові внески на обов’язкове державне пенсійне страхування.

    25.09.2006 року ОСОБА_1  як пенсіонер, звернувся із заявою до відповідача про проведення перерахунку пенсії з урахуванням додаткового страхового стажу, який він набув після працевлаштування в «Трест «Луганськшахтопроходка» на посаду майстра поверхні дільниці АПК ШБУ № 3 за період з 01 серпня 2006 року по 02 вересня 2006 року і рішенням відповідача йому відмовлено, в зв'язку з відсутністю 24 місяців страхового стажу після призначення (перерахунку) пенсії (а.с.4-7).

    Як вбачається з позовної заяви і доданих до неї матеріалів, ОСОБА_1  при проведенні перерахунку просив врахувати йому страховий стаж тривалістю один місяць, набутий ним в 2006 році. Як пояснив ОСОБА_1  після призначення пенсії, не працював, а влаштувався на роботу 01 серпня 2006 року і пропрацював до 02 вересня 2006 року, звільнившись по закінченню строку трудового договору.

    Із змісту ст. 42 ч.4 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” вбачається, що у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

         Відповідно до ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії проводиться, зокрема в разі виникнення права на підвищення пенсії – з першого числа місяця в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма потрібними документами подано ним до 15 числа включно і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма потрібними документами подано ним після 15 числа.

    Після проведення перерахунку пенсії, тобто з 01 січня 2004 року ОСОБА_1  не працював, але вважає, що він по сплину двох років, тобто з 01 січня 2006 року має право на перерахунок пенсії призначеної до 01 січня 2004 року, оскільки напрацював, як застрахована особа додатковий стаж, зокрема просить врахувати йому один місяць для проведення перерахунку пенсії.

    При цьому посилається на ч.4 ст. 42 Закону, і огляд запитань і відповідей щодо перерахунків пенсій, підготовлений Міністерством праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України від 24 липня 2006 року.

    На підтвердження заперечень, представник відповідача посилається на розпорядження управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську від 21 березня 2008 року № 110462 в якому зазначено, що ОСОБА_1  проведено перерахунок пенсії з 01 січня 2008 року.

    Враховуючи наведене, суд адміністративний позов ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України в м.Нововолинську про визнання нечинним рішення про відмову у перерахунку пенсії задоволює частково.

         Оскільки до матеріалів справи не додано доказів про витрати, понесені позивачем на надання правової допомоги, суд, відповідно до ч. 1 ст. 94 присуджує відшкодувати ОСОБА_1  документально підтверджені судові витрати понесені позивачем при подачі позову до суду в розмірі 8,50 грн. (а.с. 1) з Державного бюджету України.  

    Керуючись ст.ст.11, 17, 69, 71, ч. 1 ст. 94, ч. 3 ст. 122, 162, 163 КАС України, на підставі ст. 4, ч.4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, - суд,

                                постановив:

    Адміністративний позов ОСОБА_1  до управління Пенсійного фонду України у місті Нововолинську про визнання рішення управління ПФ України у м.Нововолинську про відмову у перерахунку пенсії за наявності додаткового страхового стажу в один місяць та зобов’язання вчинити дії по перерахунку пенсії за період з 01 жовтня 2006 року по 01 грудня 2006 року, з врахуванням страхового стажу один місяць та нарахування та виплати пенсії, як неотримані з вини відповідача  – задоволити частково.

         Визнати нечинним рішення Пенсійного фонду України в м. Нововолинську від 25 вересня 2006 року про відмову у перерахунку ОСОБА_1  пенсії з врахуванням страхового стажу після призначення пенсії – періоду роботи з 01 серпня 2006 року по 02 вересня 2006 року.

         Зобов’язати Пенсійний фонд України в м. Нововолинську здійснити перерахунок розміру пенсії ОСОБА_1  за період з 01 жовтня 2006 року по 31 грудня 2007 року з врахуванням страхового стажу після призначення пенсії – періоду роботи з 01 серпня 2006 року по 02 вересня 2006 року.

         Відшкодувати ОСОБА_1  сплачений судовий збір в розмірі 8 (вісім) гривень 50 копійок з Державного бюджету України.

         В решті позовних вимог ОСОБА_1  – відмовити.

    Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду через Нововолинський міський суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня отримання копії постанови та подачі апеляційної скарги протягом  двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.


Головуючий     підпис


Згідно з оригіналом    


Суддя                                       С.П. Кратюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація