Судове рішення #6214722

                                                                     .

                                                          РІШЕННЯ                  

            ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ


    28 вересня 2009 року   Гайворонський районний суд Кіровоградської області   в складі: головуючого-судді Панасюка І.В.

    при секретарі — Корж П.Б.,

    розглянувши  у відкритому судовому засіданні в м. Гайвороні  цивільну справу за  позовом   ОСОБА_1 до Гайворонської районної державної адміністрації, Могильненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування,


                          ВСТАНОВИВ:


    До Гайворонського районного суду з позовом до Гайворонської районної державної адміністрації, Могильненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування звернулась ОСОБА_1 В позовній заяві зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2, після смерті якої відкрилася спадщина — земельна ділянка, виділена як працівнику соціальної сфери в розмірі 1,5 га на території Могильненської сільської ради,   Гайворонського району Кіровоградської області. Після смерті ОСОБА_2 позивачка являється єдиною спадкоємицею по заповіту, але нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадщину в частині спадкування права власності на вказану земельну ділянку в зв”язку з відсутністю правовстановлюючого документа — Державного акта на земельну ділянку. Вважає, що вона як спадкоємиця також має право  і на спадкування цієї земельної ділянки мотивуючи тим, що ОСОБА_2 була внесена до списків працівників соціальної сфери для одержання земельної ділянки в приватну власність; 03.05.2006 року здійснила оплату за виготовлення державного акта на неї та земельна ділянка була наділена їй в користування в полі №5 на території Могильненської сільської ради.    

     В судовому засіданні позивач позов підтримала. Пояснила, що вона являється спадкоємицею всього майна покійної ОСОБА_2 по заповіту. Вона оформила в нотаріуса спадщину на будинок та ощадні книжки ОСОБА_2, а в оформленні землі, яка була виділена спадкодавиці як працівнику соціальної сфери  нотаріус їй відмовила. В покійної ОСОБА_2 крім розпорядження голови райдержадміністрації та квитанції про оплату послуг за виготовлення державного акта ніяких документів на землю не було.

    Представник відповідача Паршегуба Ю.Ф. в судовому засіданні позов не визнала та заперечила щодо його задоволення. Пояснила, що покійній ОСОБА_2 розпорядженнями голови Гайворонської райдержадміністрації від 03.10.2006 р. №502-р та від 21.03.2008 р. №138-р було надано дозвіл на складання проектної документації. Оскільки ОСОБА_2 померла ще до виготовлення відповідної проектної документації та отримання державного акта на землю то відповідно позивач не може успадкувати вказану земельну ділянку.  

     Представник Могильненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області в судове засідання вдруге не з”явився. Про час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно належним чином, причини неявки суду не відомі.  

     Вислухавши думку  сторін,  вивчивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов  задоволенню не підлягає.

    Судом встановлені слідуючі обставини та відповідні їм правовідносини.

    Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла ОСОБА_2(а.с.7). Відповідно до заповіту ОСОБА_2, посвідченого 09.03.2005 р. секретарем виконкому Могильненської сільської ради, усе майно покійної, у тому числі все, що буде належати їй на день смерті і на що  буде мати право за законом, вона заповіла ОСОБА_1(а.с.8). Державний нотаріус Гайворонської районної державної нотаріальної контори 28.01.2009 р. винесла постанову про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину на ім”я ОСОБА_1 після смерті ОСОБА_2 на спадкове майно в частині права власності на земельну ділянку у зв”язку з відсутністю правовстановлюючого документа на вказане майно (а.с.6).

    Відповідно до ст.118 Земельного кодексу України громадяни  зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельних ділянок,  звертаються з клопотанням про приватизацію цих земель відповідно до сільської, селищної, міської ради або районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації. Відповідний орган місцевого самоврядування або орган виконавчої влади в місячний термін розглядає клопотання і надає дозвіл підприємствам, установам та організаціям на розробку проекту приватизації земель.  Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.      

     Відповідно до ст.116 Земельного кодексу України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.

    Враховуючи вищевикладене та те, що ОСОБА_2 при житті не отримала рішення районної державної адміністрації  про передачу земельної ділянки у власність, оскільки розпорядженнями голови Гайворонської райдержадміністрації від 03.10.2006 р. №502-р та від 21.03.2008 р. №138-р їй було  надано лише дозвіл на складання проектної документації, суд вважає, що ОСОБА_2 не набула право

3


 на землю, яке б позивач могла б успадкувати. Доказів та правових підстав використання покійною ОСОБА_2 земельної ділянки на  території Могильненської сільської ради позивач суду не надала.

    Керуючись ст.ст.10, 11, 209, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 116, 118 Земельного  кодексу України,


                    ВИРІШИВ:


      В позові  ОСОБА_1 до Гайворонської районної державної адміністрації, Могильненської сільської ради Гайворонського району Кіровоградської області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування — відмовити.


    Рішення  може бути  оскаржене  в апеляційному порядку  до  апеляційного суду  Кіровоградської області  через  Гайворонський  районний  суд  шляхом  подачі  в 10-денний  строк  з дня  проголошення рішення  заяви  про апеляційне  оскарження і поданням  після цього  протягом  20 днів  апеляційної  скарги   або в порядку  ч.4 ст.295 ЦПК України .


   

    Суддя :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація