Судове рішення #6208857

                                                                             Справа № 2-а-1078/09

                                                  ПОСТАНОВА

                                          ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ


          1 жовтня    2009 року

    Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі головуючої судді Царюк Л.М., при секретарю судового засідання – Бітюковій  С.В., за участю:        

представника  позивача –ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Миколаєві адміністративну справу за позовом Мішково-Погорілівської загальноосвітньої школи-інтернату  до Управління державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській  області та інспектора дорожньо-патрульної служби окремої роти ДПС відділу ДАІ м. Миколаєва  УДАІ УМВС України в Миколаївській області  про   визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-


В С Т А Н О В И В:

   

6 серпня 2009 року позивач звернувся до Управління державної автомобільної інспекції Управління міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області та інспектора дорожньо-патрульної служби   Управління державної автомобільної інспекції УМВС України в Миколаївській області ОСОБА_2 про визнання протиправною та скасування постанови серії ВЕ № 090038 від 15 квітня  2009 року про притягнення водія Мішково –Прогорілівської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату  до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст.122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні та  пояснив, що він працює директором Мішково –Прогорілівської загальноосвітньої санаторної школи – інтернату. В липні 2009 року він дізнався про те, що на адресу школи-інтернату надійшла постанова про притягнення водія вказаної школи-інтернату до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП та   фотознімки, де зафіксована автомашина ВАЗ 2107  реєстраційний номер НОМЕР_1 На зазначених фотознімках вказана дата 15.04.09 року, час та швидкість руху. В постанові вказано, що водій школи-інтернату 15.04.09 р., керуючи транспортним засобом ВАЗ 2107  реєстраційний номер НОМЕР_1, в зоні дії дорожнього знаку 3.29 «обмеження максимальної швидкості 40 км/год.» рухався зі швидкістю 63 км/год., чим порушив пункт 12.9 «б» Правил дорожнього руху України. З засобів масової інформації йому стало відомо, що винесені такого  роду постанови є незаконними, оскільки застосування приладу «Візір» є спірним, у зв‘язку з чим  за захистом своїх прав до суду не звертався. При зверненні до органів ДАІ  на при кінці липня 2009 року, йому повідомили, що вказана постанова залишена в силі, у зв‘язку з чим він одразу звернувся до суду з цим позовом.

З діями відповідача він не погоджується, оскільки  співробітниками ДАІ  водій школи-інтернату зупинений не був, протокол відносно нього не складався, на доданих до постанови фото не встановлено, причинного зв’язку між зафіксованим автомобілем і дорожнім знаком. На підставі викладеного просить визнати протиправною і скасувати зазначену постанову про притягнення   до адміністративної відповідальності.

 Відповідачі в судове засідання не з‘явилися, про дату та час  розгляду справи повідомлені належним чином.

       З постанови серії ВЕ № 090038 від 15 квітня  2009 року вбачається, що  інспектор дорожньо-патрульної служби   окремої роти ДПС відділу ДАІ м. Миколаєва  Управління державної автомобільної інспекції   виніс постанову про притягнення до адміністративної відповідальності  у виді штрафу  водія Мішково –Прогорілівської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату  за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КупАП. В постанові вказано, що водій школи-інтернату 15.04.09 р. в м. Миколаєві  по вул. Чкалова, 118, керуючи транспортним засобом ВАЗ 2107  реєстраційний номер НОМЕР_1, в зоні дії дорожнього знаку 3.29 «обмеження максимальної швидкості 40 км/год.» рухався зі швидкістю 63 км/год., чим порушив пункт 12.9 «б» Правил дорожнього руху України. Зазначене правопорушення зафіксовано приладом «Візір» (а.с. 4). До протоколу долучено один фотознімок, який складається з трьох окремих фото, де  зафіксовано фрагмент автодороги на фоні знаку 3.29 Правил дорожнього руху України, а на іншому знімку зображено автомобіль з номерними знаками автомобілю позивача, однак в такому ракурсі, що не можливо визначити в яких умовах ( на певній ділянці дороги, в певну долю часу) зображено транспортний засіб.  Також фотознімки  мають розрив у часі (а.с.5).

    Відповідно до витягу з наказу № 15 від 02.01.09р. директора Мішково –Прогорілівської загальноосвітньої санаторної школи - інтернату, автомобіль ВАЗ 2107  реєстраційний номерНОМЕР_1 закріплений за ОСОБА_3. ( а.с.8).

Як вбачається з подорожного листа  службового легкового автомобіля № 70 серії НО в період з 10.04.09р. по 20.04.09р. автомобіль ВАЗ 2107  реєстраційний номер НОМЕР_1був закріплений за ОСОБА_3.(а.с.23).

Відповідно до ст. 289 КУпАП  зазначену постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з  дня винесення постанови. Позивач пропустив зазначений строк, однак суд вважає, що цей строк пропущено позивачем з поважних причин, оскільки він дізнався про порушення своїх прав при проходженні технічного огляду на прикінці липня 2009 року, а відтак суд поновлює вказаний строк  позивачу.      

Відповідно до ч. 1 ст. 122 КУпАП  визнається правопорушенням перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять  кілометрів на годину.

Проаналізувавши надані докази, суд приходе до переконання, що в судовому засіданні не встановлено, хто саме  рухався на вказаному автомобілі в зоні  дії знаку 3..29 Правил дорожнього руху України «Обмеження максимальної швидкості 40 км/год» та порушив  п. 12.9 зазначених Правил.

Крім того, згідно ст.. 258 КУпАП у разі виявлення адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого за допомогою працюючих в автоматичному режимі спеціальних технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, протокол про адміністративне правопорушення не складається, а постанова у справі  про адміністративне правопорушення  виноситься без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Відповідно до методичних рекомендацій по роботі з  радіолокаційним відеозаписуючим вимірювачем швидкості «Візір»  цей прибор працює та забезпечує відеозапис тільки в стаціонарному і патрульному режимі за допомогою особи, яка проводить настройку  цього прибору, а  відтак  інспектор ДПС ОСОБА_2. відповідно до вимог ст. 254  КУпАП повинен був скласти протокол про адміністративне правопорушення.

          Оцінюючи надані суду докази, суд вважає, що відповідачем не доведена вина позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП, а відтак  позовні вимоги підлягають задоволенню.                                  

   

        Керуючись  ст. 159-162  Кодексу  Адміністративного судочинства України, -


                                               П О С Т А Н О В И В:


    Позов  Мішково – Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату   задовольнити.    

     Визнати протиправною та скасувати   постанову  серії  ВЕ № 090038 від 15 квітня   2009 року, винесену  інспектором окремої роти дорожньо-патрульної служби  відділу ДАІ м. Миколаєва  Управління ДАІ УМВС України в Миколаївської  області ОСОБА_2 про притягнення до адміністративної відповідальності водія Мішково-Погорілівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату  за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення,  та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу у розмірі 300 грн.


 Постанова суду може бути оскаржена в Одеській апеляційний  адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня  складення її в повному обсязі через Жовтневий районний суд Миколаївської області. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.        

                  Суддя                                              Л. Царюк






Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація