Судове рішення #6208767

                                                                                                                                        Справа № 2-852/09    

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

17 вересня  2009 року

Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі – головуючої судді Царюк Л.М., при секретарі Бітюковій С.В., за участю:

представника позивача – Калкутіної А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в  м. Миколаєві цивільну справу за позовом відкритого акціонерного товариства “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції до ОСОБА_1 про дострокове розірвання кредитного договору і стягнення заборгованості за кредитним договором,


 В С Т А Н О В И В:


Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути  з відповідачки ОСОБА_1  суму заборгованості за кредитним договором в розмірі 20 192  грн.  91 коп.   та  понесені судові витрати, а також  достроково розірвати кредитний договір    № 014/0068/82/0003527 від 11.06.08р. укладений між відкритим акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції  та ОСОБА_1

В судовому засіданні   представник позивача   підтримала позовні вимоги   та уточнивши їх просила стягнути з відповідачки заборгованість за кредитним договором на загальну суму 24297 грн. 98  коп.   Суду пояснила, що  11.06.08р. між  відкритим акціонерним товариством “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції   та ОСОБА_1 був укладений кредитний договір  № 014/0068/82/0003527, згідно якого відповідачці надано  кредит у сумі 16000 грн. строком на  72 місяця зі сплатою за його користування 29,5 % річних. За договором погашення кредиту здійснюється позичальником шляхом щомісячних платежів протягом всього строку дії договору згідно графіку. Кінцевий строк погашення кредиту 11 червня 2014 рік. Однак свої зобов’язання по кредитному договору відповідачка не виконує станом на 10.07.09р. загальна сума заборгованості за кредитом складає 24297 грн. 98  коп., в яку входить заборгованість по кредиту  в сумі 15656 грн.10 коп., пеня за несвоєчасне повернення кредиту в сумі 5203 грн. 48 коп., заборгованість за нарахованими відсотками – 366 грн. 95 коп., заборгованість по відсоткам за користуванням кредитом в сумі 3071 грн. 45 коп. В зв’язку з чим позивач змушений звернутися до суду.

Відповідачка  в судовому засіданні позовні вимоги не визнала в повному обсязі та пояснила що забогованність за кредитним договором сталася в наслідок того, що вона захворіла. Вона не в змозі на теперішній час платити заборгованість за кредитом, оскільки у неї змінилися сімейні обставини. З позовними вимогами не згодна, оскільки вважає, що в неї поважні причині щодо несплати кредиту – її хвороба.  До позивача не зверталася, оскільки немала часу.

Як вбачається з кредитного договору № 014/0068/82/0003527 від 11.06.08р. між   відкритим акціонерним товариством “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції   таОСОБА_1 був укладений кредитний договір, згідно якого  відповідачці  надано кредит у сумі 16000 грн. строком на  72 місяця зі сплатою за його користування 29,5 % річних. (а.с.19-25).

Згідно довідки про заборгованість відповідачки за кредитним договором загальна сума боргу відповідачки становить 24297 грн. 98  коп.(а.с.89)

З повідомлення позивача на адресу відповідачки  вбачається, що відкрите акціонерне товариство “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції   зверталося до   неї   з вимогою про дострокове погашення грошових зобов’язань за кредитним договором та з проханням в добровільному порядку погасити заборгованість (а.с.33-34).


Аналізуючи надані докази, судом встановлено, що між позивачем відкритим акціонерним товариством “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції таОСОБА_111.06.08р. був укладений кредитний договір, згідно якого  відповідачці  надано кредит у сумі 16000 грн. строком на  72 місяця зі сплатою за його користування 29,5 % річних. За договором погашення кредиту здійснюється позичальником шляхом щомісячних платежів протягом всього строку дії договору згідно графіку. Кінцевий строк погашення кредиту 11 червня 2014 рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк  або інша фінансова установа зобов’язується надати грошові кошти позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

Виходячи з вимог ч.2 ст. 1050 ЦПК України в разі прострочення повернення чергової частини позики позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася та сплати процентів.

Оскільки в процесі судового розгляду встановлені факти укладання між позивачем  відкритим акціонерним товариством “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції   таОСОБА_1 кредитного договору, а також факти належного виконання позивачем умов договору кредиту та  неналежного виконання відповідачкою своїх зобов’язань щодо погашення кредиту,  суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача  обґрунтовані та  підлягають задоволенню.  

Судом не можуть бути прийняті до уваги ствердження  відповідачки щодо причин  неспроможності  виплати кредиту, оскільки такі підстави несплати заборгованості  не передбачені договором кредиту, а  віднесені до вирішення між сторонами. Відповідачки  по зазначеним обставинам до позивача не зверталася.  

На підставі ч.1 ст. 88 ЦПК України на користь позивача підлягає стягненню з ОСОБА_1  судовий збір у сумі  242 грн. 98 коп. та  витрати на інформаційно - технічне забезпечення у розмірі 250 грн.


Керуючись ст.ст. 213, 215 ЦПК України, -


В И Р І Ш И В:

   

Позов відкритого акціонерного товариства “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції,   задовольнити.

Розірвати кредитний договір    № 014/0068/82/0003527 від 11.06.08р. укладений між відкритим акціонерним товариством «Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції  та ОСОБА_1

Стягнути з  ОСОБА_1на   користь відкритого акціонерного товариства “Райффайзен Банк Аваль” в особі Миколаївської обласної дирекції ( транз/рахунок 29090312 в «Райффайзен Банк Аваль”, МФО 326182, код ЄДРПОУ 24779442),    заборгованість  за кредитним договором договір    № 014/0068/82/0003527 від 11.06.08р., зокрема заборгованість по кредиту  в сумі 15656 грн.10 коп., пеню за несвоєчасне повернення кредиту в сумі 5203 грн. 48 коп., заборгованість за нарахованими відсотками – 366 грн. 95 коп., заборгованість по відсоткам за користуванням кредитом в сумі 3071 грн. 45 коп.,  а всього на  загальну суму – 24297 (двадцять чотири тисячі двісті дев’яносто сім ) грн. 98  коп., а також судові витрати по справі, а саме: судовий збір у сумі  242 грн. 98 коп. та  витрати на інформаційно - технічне забезпечення у розмірі 250 грн.

         Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Миколаївської області через Жовтневий районний суд Миколаївської області. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів з дня його  проголошення, а апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.




                 Суддя                                                                                 Л.М.Царюк


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація