Судове рішення #6208689


Справа  № 2-803/09                                                  

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня  2009 року

Жовтневий районний суд Миколаївської області у складі: головуючої – судді Царюк Л.М., при секретарі – Бітюковій С.В., за участю:

позивачки – ОСОБА_1,

відповідача – ОСОБА_2,

представника  відповідача – ОСОБА_3,

розглянувши  у  відкритому судовому засіданні в приміщенні  суду  у  м. Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини та дружини,


В С Т А Н О В И В:


Позивачка звернулася до суду з позовами, де просить стягнути з відповідача на її користь  аліменти на утримання доньки  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження у розмірі 1/4 частини заробітку ( доходу), до досягнення дитиною повноліття та на своє   утримання  аліменти у розмірі  1/4 частини заробітку ( доходу ) щомісячно до досягнення дитиною трьох років.

В судовому засіданні   позивачка  підтримала позовні вимоги в повному обсязі і пояснила, що в 2007 році  зареєструвала шлюб з відповідачем ОСОБА_2 Від сумісного життя мають неповнолітню дочку – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження. В березні 2009 року вони  припинили шлюбні стосунки та стали проживати окремо. Відповідач в добровільному порядку не надає допомоги  на утримання дочки, ухиляючись тим самим від виконання своїх батьківських обов'язків. Позивачка  ніде не працює в зв’язку з доглядом за малолітньою дитиною та  позбавлена можливості самостійно матеріально утримувати дитину і себе , в зв'язку з чим, вона змушена звернутися до суду з позовом, та просить його задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні визнав позовні вимоги  в частині стягнення аліментів на утримання дитини, однак не визнав  вимоги щодо стягнення аліментів  на дружину, пояснивши, що остання є  працездатною особою, проживає з батьками, які їй допомагають.

  Представник відповідача  в судовому засіданні  підтримав думку відповідача.

Відповідно до свідоцтва про шлюб, виданого Воскресенською селищною радою Жовтневого району  Миколаївської області, сторони зареєстрували шлюб 14 липня 2007 року (а.с.10).

Згідно свідоцтва про народження сторони мають доньку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.11).

Відповідно до довідок  Воскресенської селищної ради Жовтневого району Миколаївської області позивачка ніде не працює, має на утриманні доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.12-13).

Як вбачається з довідки  Управління праці та соціального захисту населення Жовтневої райдержадміністрації Миколаївської області  позивачка  перебуває на обліку та отримує допомогу  по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 грн.  (а.с.16).

Відповідно до  довідок філії «Миколаївський» ПП «Таврія Плюс» відповідач працює на зазначеному підприємстві на посаді продавця з 01.07.09р. та його заробітна платня за липень склала  920 грн. (а.с.31,40).


    Аналізуючи надані докази,  судом встановлено, що сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, від якого мають доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1  народження, проживають окремо, дитина знаходиться на утриманні позивачки, яка ніде не працює, отримує соціальну допомогу по догляду за дитиною, інших доходів немає, проживає у своїх батьків. Відповідач також проживає зі своїми батьками, іншої сім‘ї немає, працює, має  доходи тільки  у виді заробітної плати, що складає 920 грн. на місяць.

     Виходячи з положень  ст. 84 Сімейного Кодексу України дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка – батька дитини до  досягнення дитиною трьох років, незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Відповідно до  ст.. 180 Сімейного Кодексу України  батьки зобов‘язані  утримувати  дитину до досягнення  нею повноліття.

При визначенні   розміру частки аліментів, судом враховується  розмір  заробітної плати відповідача, його сімейний стан, ті обставини, що  у  відповідача немає інших доходів, проживає  він за  місцем помешкання своїх батьків, має постійне місце роботи та вважає, що відповідач  має можливість надавати матеріальну  допомогу своїй дружині та дитини. За таких обставин, суд приходе до переконання, що  вимоги позивачки  підлягають задоволенню частково, зокрема з відповідача підлягає стягненню аліменти на   утримання позивачки   у розмірі  1/6 частини заробітку ( доходу ) щомісячно,   до досягнення дитиною трьох років та  на утримання доньки  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до досягнення нею повноліття у розмірі 1/4 частини заробітку ( доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, до досягнення дитиною повноліття.

    На підставі ст. 88 ЦПК України, оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача судовий збір за розгляд справи в дохід держави у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно- технічне забезпечення у судового процесу  у розмірі 30 грн.

                  Керуючись ст. 213, 215 КПК України, -


                                                              В И Р І Ш И В:


                   Позов  ОСОБА_1 задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, уродженця с. Воронцовка Новоодеського району Миколаївської області,  на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки  ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження до досягнення нею повноліття у розмірі 1/4 частини заробітку ( доходу), але не менше 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісяця, починаючи з 27 травня 2009 року, а також  стягнути на користь ОСОБА_1  на її   утримання  аліменти у розмірі  1/6 частини заробітку ( доходу ) щомісячно, починаючи з 27 травня 2009 року  до досягнення дитиною трьох років, тобто до  24 лютого 2011 року.

     Судові витрати по справі – судовий збір в розмірі 51 грн. в дохід держави та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу  у розмірі 30 грн. стягнути з ОСОБА_2.  


Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Рішення може бути оскаржено в апеляційний суд Миколаївської області через Жовтневий районний суд. Заяву про апеляційне оскарження може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

                                      Суддя                                             Л. Царюк

   



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація