Судове рішення #6205273

Справа №2-1213/08

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

12 червня 2008 року Микитівський районний суд м. Горлівки Донецької області в складі: головуючого судді Мілєйко Є.Д., при секретарі Пальчик Я.О., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Горлівці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, діючої також в інтересах ОСОБА_4 про визначення часток у спільній сумісній власності та визнання права власності на 1\5 частини квартири.

ВСТАНОВИВ:

Звернувшись до суду, позивачка підтримала свої позовні вимоги у судовому засіданні, просить визначити частки у спільній сумісній власності та визнати право власності на 1\5 частини квартири АДРЕСА_1 посилаючись на те, що на підставі свідоцтва про право власності на житло № 550 від 10 лютого 1997 року, виданого відділом приватизації державного житлового фонду виконавчого комітету міської ради народних депутатів згідно з рішенням № 29 від 5 лютого 1997 року їй, її чоловіку ОСОБА_5 та їхнім дітям ОСОБА_2, ОСОБА_3 та їхній неповнолітній онучці ОСОБА_4 (ОСОБА_6) належала на праві приватної спільної сумісної власності квартира АДРЕСА_1. 15 вересня 2007 року її чоловік ОСОБА_5 помер. На момент смерті останнього вона проживала разом з ним, тому згідно до ч.3 ст. 1268 ЦК України, вважається такою, що прийняла спадщину у вигляді частки квартири АДРЕСА_2. що раніше належала ОСОБА_5 У теперішній час вона звернулася до Другої нотаріальної контори з приводу оформлення спадкових прав, але їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом, оскільки квартира знаходилась у спільній сумісній власності без виділу часток. Оскільки, між співвласниками квартири АДРЕСА_2 не було домовленості стосовно часток у праві спільної сумісної власності, варто вважати, що вони володіли квартирою у рівних частках. Тому фактично вона прийняла у спадщину після смерті чоловіка ОСОБА_5 у вигляді І5 частки квартири АДРЕСА_3. Спадкоємцями за законом є також їхні діти - ОСОБА_2 та ОСОБА_3, але вони не бажають приймати спадщину.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивачка надала суду копію свідоцтва про право власності на житло, технічний паспорт на квартиру АДРЕСА_2, копію свідоцтва про укладення шлюбу, копію свідоцтва про народження, копію рішення суду, копію свідоцтва про смерть ОСОБА_5, довідку КП „Комсомольський".

Відповідачі ОСОБА_7, ОСОБА_3 у судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, заперечень проти позову не надали.

Дослідивши всі обставини по справі та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про право власності на житло № 550 від 10 лютого 1997 року, виданого відділом приватизації державного житлового фонду виконавчого комітету міської ради народних депутатів згідно з рішенням № 29 від 5 лютого 1997 року квартира АДРЕСА_4 належить на праві приватної спільної сумісної власності ОСОБА_5, ОСОБА_1, ОСОБА_2. ОСОБА_3, ОСОБА_4.

ОСОБА_5 помер 15 вересня 2007 року.

Згідно до ч. 2 ст. 370 ЦК України у разі виділу частки із майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки кожного із співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними, законом або рішенням суду.

У судовому засіданні встановлено, що між співвласниками не було домовленості щодо розміру часток у праві спільної сумісної власності, тому необхідно визначити, що ОСОБА_5. ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 кожному належить по 1/5 частки квартири АДРЕСА_5 у Микитівському районі міста Горлівки Донецької області.

В задоволені позовних вимог в часті визнання права власності на 1\5 частки квартири АДРЕСА_6 у Микитівському районі міста Горлівки Донецької області необхідно відмовити, оскільки відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 24.06.1983р. із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України №13 від 25.12.1992р., №15 від 25.05.1998 р. свідоцтво про право на спадщину видається громадянам, організаціям, державі нотаріальними конторами за письмовою заявою спадкоємців, які прийняли спадщину у встановленому чинним законодавством порядку. За наявності умов для одержання в нотаріальній конторі свідоцтва про право на спадщину вимоги про визнання права на спадщину судовому розгляді не підлягають.

Керуючись ст.ст. 370, ч.3 ст. 1268 ЦК України, ст.ст. 209, 214-215 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково, визначити, що ОСОБА_5, ОСОБА_1. ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 кожному належить по 1/5 частки квартири АДРЕСА_7.

В задоволенні позову ОСОБА_1 про визнання права власності на 1\5 частину квартири АДРЕСА_8 відмовити.

На рішення до Апеляційного суду Донецької області через Микитівський районний суд м. Горлівки може бути подана апеляція протягом 20 днів, після подання протягом 10 днів з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація