УКРАЇНА АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2862/06 Головуючий у 1й інстанції-
Чорнобук В.І.
Категорія - 41 Доповідач - Гайдук В.І.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2006 року колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області в складі: головуючого - Гайдук В.І. суддів - Дерев'янко О.Г., Поплавського В.Ю. при секретарі - Колесніченко О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2
на рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 25 січня 2006 року
по цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до товариства з обмеженою відповідальністю "Південінформатика" про визнання рішення установчих зборів частково недійсними, -
встановила:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1, ОСОБА_2 ставлять питання про скасування рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 25 січня 2006 року як постановленого з порушенням норм матеріального та процесуального права і ухвалити нове рішення про відмову в задоволені позову, посилаючись на те, що суд розглянув справу про визнання частково недійсним рішення установчих зборів і вирішив питання про права та обов'язки осіб які не брали участі у справі, неправильно застосував норми матеріального права.
Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 25 січня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_3 про визнання рішення установчих зборів частково недійсними задоволені в повноу об'ємі і визнано частково недійсними п.4.4 та п.4.5 Статуту ТОВ "Південінформатика".
Задовольняючи позовні вимоги суд виходив з того, що положення цих пунктів не відповідають положенням ст.ст.54,55 Закону України "Про господарські товариства" і суперечать чинному законодавству.
Розглянувши матеріали справи, перевіривши законність та
обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги та заявлених вимог, колегія суддів находить, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду скасуванню з направленням справи на новий розгляд із наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.1 Закону України "Про господарські товариства", господарськими товариствами цим Законом визнаються підприємства, установи, організації, створені на засадах угоди юридичними особами і громадянами шляхом об'єднання їх майна та підприємницької діяльності з метою одержання прибутку.
Установчі документи товариства з обмеженою відповідальністю є установчий договір та статут, на підставі яких створюються і діють товариства (ч.1 ст.4 Закону України "Про господарські товариства"). Установчий договір, статут господарського товариства, як і будь які інші цивільно-правові угоди, можуть бути визнані недійсними із передбачених законом підстав.
Таким чином, розглядаючи спір по заявленим вимогам ОСОБА_3, суд не обговорив питання про залучення до участі у справі учасників товариства - його засновників, які уклали угоду про створення товариства, оскільки предметом спору є положення Статуту товариства, який ними був прийнятий, підписаний і нотаріально посвідчений 12.03.2003 року (а.с. 10).
Крім того, угода, яка оспорюється, мала місце у травні 2003 року, тобто до введення в дію з 1.01.2004 р. Цивільного Кодексу України 2003 р., тому цивільно-правові відносини які виникли до введення в дію цього Кодексу , повинні вирішуватися на підставі норм права які діяли на час укладення угоди, яку просили визнати частково недійсною.
Оскільки при розгляді справи судом були порушені вимоги ст.ст.212-214, 311 ЦПК України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст.218, 307,311,317 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити частково.
Рішення Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 25 січня 2006 року скасувати і справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції в іншому складі.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.