УКРАЇНА
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 7398 Головуючий у 1 інстанції - Тимченко С.О.
Категорія №19 Доповідач - Гоков П.В.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Дніпропетровськ 16 січня 2007 року
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючої - Можелянської З.М.
суддів: - Гокова П.В., Ремеза В.А.
при секретарі - Сидоренко А.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську цивільну справу за апеляційною скаргою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді на рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року по справі за позовом ОСОБА_1 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді про стягнення страхової виплати за моральну шкоду, -
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням суду позовні вимоги задоволено повністю: на користь позивача стягнуто з фонду страхову виплату за моральну шкоду у розмірі 50 000 гривень (а.с.25-26).
В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати рішення суду, оскільки важає, що не встановлено факту спричинення моральної шкоди позивачу, а дія Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» щодо виплати страхової суми відшкодування моральної шкоди - призупинена.
Колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з наступних підстав.
За висновком МСЕК від ІНФОРМАЦІЯ_2 року ОСОБА_1 було встановлено втрату професійної працездатності у розмірі 50%, у зв'язку з отриманням професійного захворювання під нас роботи на шахті.
Висновки суду про отримання позивачем моральної шкоди ґрунтуються на встановлених судом обставинах та є правильними.
Рішення суду відповідає вимогам Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.2003 року ст. 21,28,34, про відшкодування моральної шкоди при страховому випадку незалежно від вини відповідача.
Доводи скарги про те, що суд не вирішив питання про наявність факту заподіяння моральної шкоди, не можуть бути прийняті до уваги, оскільки суд в рішенні вірно вказав в чому полягає моральна шкода і з урахуванням яких обставин визначено розмір відшкодування.
Не можуть бути прийняті до уваги і доводи відповідача в частиш призупинення виплат моральної шкоди Законом України «Про Державний бюджет на 2006 рік», оскільки сам закон, що встановлює такі виплати - діє.
Разом з тим, апеляційний суд вважає, що судом безпідставно завищена сума страхової виплати за моральну шкоду.
Відповідно до п.З ст.303 ЦПК України рішення суду першої інстанції підлягає зміні.
Виходячи з дійсних обставин справи та наслідків, які наступили, розміру втрати позивачем професійної працездатності, принципу розумності та справедливості розмір відшкодувань за моральну шкоду, на думку колегії, повинен бути зменшений до 20 000 гривень.
Керуючись ст.. 307,309,314,316 ЦПК України, колегія суддів, -
ВИРІШИЛА:
Апеляційну скаргу Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді - задовольнити частково.
Рішення Павлоградського міськрайонного суду Дніпропетровської області від ІНФОРМАЦІЯ_1 року змінити.
Зменшити розмір страхової виплати за моральну шкоду, стягнутої з відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Павлограді на користь ОСОБА_1 до 20 000 (двадцяти тисяч) гривень.
В решті рішення залишити без змін, а апеляційну с каргу відхилити.
Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржене в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ним законної сили.