Справа № 3-1929/09 р.
Знам‘янський міськрайонний суд Кіровоградської області
ПОСТАНОВА
Іменем України
6 жовтня 2009 року. Суддя Знам‘янського міськрайонного суду Кіровоградської області Павловська І.А., розглянувши матеріали, що надійшли від Кіровоградської роти ДПС ВДАІ при УМВС України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця міста Знам’янка Кіровоградської області, громадянина України, працює водієм ВАТ „Знам’янський райавтодор”, на утриманні осіб не має, проживає АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 27 липня 2009 року о 10 годині на 733 км. автошляху Кіровоград - Знам’янка, керував транспортним засобом – автомобілем МАЗ-500, державний номер НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп'яніння, від проходження медичного огляду в установленому порядку, для визначення стану алкогольного сп'яніння, відмовився. Зазначеними діями водій порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України, скоївши тим самим правопорушення, передбачене ч.1 ст. 130 КУпАП.
У суді ОСОБА_1 факт вчинення даного правопорушення визнав повністю і щиро розкаявся у скоєному.
Відповідно до ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій зобов‘язаний на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп‘яніння, впливу наркотичних чи токсичний речовин.
Зазначене положення є формою правового забезпечення працівників міліції під час визначення можливості водія здійснювати безпечне керування транспортним засобом.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , який зазначив на недопущення у подальшому з його боку вчинення адміністративних проступків, повно, всебічно та об’єктивно дослідивши матеріали справи, а саме пояснення свідків Романова М.В., ОСОБА_2 , де зазначено, що ОСОБА_1 дійсно відмовився від запропонованого працівниками міліції проходження огляду у медичній установі, як і від застосування на місці індикаторної трубки, враховуючи характер і ступінь тяжкості скоєного, обставини, що пом‘якшують відповідальність і відсутність обтяжуючих відповідальність обставин, особу ОСОБА_1 , те що він визнав себе винним у вчиненому, працює, на утриманні осіб не має, а також що від вчиненого ним не настало негативних наслідків, те що керування водіями транспортними засобами у стані алкогольного сп‘яніння становить небезпеку для інших учасників дорожнього руху, а також зважаючи на мету адміністративного стягнення, що є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень, як самим порушником, так і іншими особами, ОСОБА_1 слід визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді громадських робіт. Дане стягнення є достатнім заходом впливу для виховання особи, що вчинила порушення, законослухняної поведінки у подальшому.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП і накласти адміністративне стягнення у виді громадських робіт на строк 40 годин.
Постанова може бути оскаржена або опротестована прокурором протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Кіровоградської області.
Суддя Знам‘янського міськрайонного суду
Кіровоградської області І.А. Павловська