копія
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.10.2009р. №2-а-6037/09/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Пасічника Ю.П.
при секретарі Дубровський В.Ю.
за участю представників:
- від позивача - ОСОБА_1.,
- від відповідача - не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Гайворонської міжрайонної державної податкової інспекції (надалі - Позивач) до відкритого акціонерного товариства «Зангас-Юг» (надалі - Відповідач) про стягнення податкової заборгованості за рахунок активів платника податків.
Обставини справи
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення за рахунок активів податкового боргу в сумі 9881,83 грн. по сплаті податку з власників транспортних засобів.
Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 22.05.2009 року відкрито провадження у справі.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до ст.ст. 9, 14, 15 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91р. № 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати податки та інші обов'язкові платежі у строки, встановлені відповідними законами.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91р. № 1963-XII платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи (далі - юридичні особи), а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства (далі - фізичні особи), які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Станом на 30.04.2009р. за відповідачем рахується борг по сплаті податку з власників транспортних засобів на суму 9881,83 грн., який виник у 2008 р., за період з 15.07.2008р. п 15.01.2009р. та складається з несплачених узгоджених податкових зобов'язань відповідно поданого відповідачем розрахунку податку НОМЕР_1 від 29.02.2008р.
Представник позивача в судовому заслання позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач проти позову заперечував з тих підстав, що автомобільна техніка зареєстрована у м. Миколаєві, а тому податок з власників транспортних засобів має сплачуватися за місце реєстрації транспортних засобів.
В судовому засіданні 09.10.2009 р. на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 14.10.2009 р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача та відповідача всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
в с т а н о в и в :
Відповідач є юридичною особою за законодавством України. Відповідач зареєстрований Гайворонською районною державною адміністрацією Кіровоградської області 15.10.2004р., код ЄДРПОУ НОМЕР_2.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91р. №1251-XII платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Відповідно до п. 10) ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91р. №1251-XII до загальнодержавних податків належить податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів.
Згідно ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91р. № 1963-XII податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91р. № 1963-XII податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 1 січня поточного року. Обчислення податку з власників наземних транспортних засобів провадиться виходячи з об'єму циліндрів або потужності двигуна кожного виду і марки транспортних засобів, а податку з власників водних транспортних засобів - виходячи з довжини транспортного засобу за ставками, зазначеними у статті 3 цього Закону.
Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.
Як встановлено матеріалами справи (а.с. 8) відповідач є власником 17 одиниць транспортних засобів.
25.02.2008 р. відповідачем складено та подано до позивача розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, яким визначено податкове зобов'язання в сумі 19315,75 грн.
Згідно п. 1.11. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. №2181-ІІІ податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. №2181-ІІІ податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п. 1.3. ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. №2181-ІІІ податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Податкове зобов'язання самостійно визначене відповідачем у строки встановлені ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91р. № 1963-XII не сплачене.
Заборгованість на час розгляду справи становить 9881,83 грн.
Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.00р. №2181-ІІІ У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Позивачем на адресу відповідача направлялись податкові вимоги: перша 17.04.2008р. НОМЕР_3 та друга 23.05.2008р. НОМЕР_4
Відповідно до ст. 7 «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.91р. № 1963-XII недоїмки із сплати податку, а також суми штрафів, пеня стягуються з платників податку згідно із законодавством.
Згідно п. 11 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90р. №509-XII, органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, встановлених законами України.
Таким чином, в судовому засіданні знайшов підтвердження факт наявності непогашеного податкового боргу в розмірі 9881,83 грн., а отже позовні вимоги підлягають задоволенню.
Так як судове рішення ухвалюється по справі у якій позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - юридична особа, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 - 163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства ”Зангас-Юг” (Код ЕДРПОУ НОМЕР_2) заборгованість по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 9881 грн. 83коп.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено 09.10.2009р.
Суддя - підпис.
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Пасічник Ю.П.