Судове рішення #6200269

 

Справа № 2 – 1294/09    

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

18 вересня 2009 р. Ковельський міськрайсуд Волинської обл.,

          в складі : головуючого-судді Логвинюк І.М.,

                          при секретарі Щесюк Н.Й.,

                     

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі Волинської обл. цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

          Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2 про  розірвання шлюбу, мотивуючи тим, що 30.04.04 р. вона уклала з відповідачем шлюб, що був зареєстрований у відділі РАГСу Ковельського міського управління юстиції за актовим записом №113. Від даного шлюбу сторони мають одну неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1., який в даний час перебуває на її утриманні. Стосунки між позивачем та відповідачем не склались. У сімї виникають часті сварки та непорозуміння.  Відповідач  безвідповідально ставиться до сім”ї, не працює, не бажає змінити своє ставлення до шлюбу. Сторони не підтримують подружніх стосунків на протязі 3-х місяців. Просить позов задовольнити та шлюб розірвати.

          В судове засідання позивач не зявилась, попередньо подала суду заяву про розгляд справи у її відсутності.  

      В судове засідання відповідач не зявився, належно повідомлений. Про причини неявки суду не повідомив. Письмового заперечення проти позову суду не надав.

        Суд, дослідивши докази, зібрані у справі, з”ясувавши фактичні взаємини подружжя, дійсні причини закладення позову, взявши до уваги обставини життя подружжя, а саме: категоричне заперечення позивачем можливості примирення, окреме проживання сторін, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

          Як вбачається з пояснень сторін та стверджується свідоцтвом про одруження серії 1-ЕГ № 071351, виданим 30.04.04 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області, що дійсно,  сторони  перебувають у шлюбі, що був зареєстрований тоді ж  даною установою за  № 113.

    Копією свідоцтва про народження стверджується, що дійсно, сторони від даного шлюбу мають одну неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.

Відповідно до ст.110 СК України, позов про розірвання шлюбу може бути пред”явлений одним із подружжя.

В судовому засіданні достовірно встановлено, що позивач наміру на збереження даного шлюбу не має, сторони проживають окремо, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам сторін, неповнолітньої дитини, що мають суттєве значення, а  тому шлюб слід розірвати.  

Питання про визначення місця проживання неповнолітньої дитини в даному судовом у засіданні не вирішується.

      Обговорюючи питання витрат, пов”язаних з оформленням розірвання шлюбу в органах рацс, суд вважає, що ці витрати, з врахуванням того, що даний шлюб у відповідача є повторним, має бути повністю покладено на відповідача, так як  з позивачем проживає неповнолітня дитина, а тому позивача від сплати таких витрат слід звільнити.

На користь позивача підлягають  стягненню з відповідача судові витрати у справі.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 11, 13, 213 - 218, 88 ЦПК України, ст.ст.110,112 СК України, суд

В И Р І Ш И В:

            Позов задовольнити.

            Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, та ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, зареєстрований 30.04.04 р. відділом реєстрації актів цивільного стану Ковельського міськрайонного управління юстиції Волинської області, за № 113,  – розірвати.

        При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах рацс, стягнути з  ОСОБА_2 на доход держави 25 (двадцять пять) грн., ОСОБА_1 від сплати звільнити.

    Стягнути з ОСОБА_2на користь ОСОБА_1 40 (сорок) грн. судових витрат.  

          Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської обл. через Ковельський міськрайсуд Волинської області у слідуючому порядку: заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення суду, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

          Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація