Судове рішення #619962
Справа № 1-6/2007 p

 

Справа № 1-6/2007 p.

ВИРОК     1-90/2006 p.

ІМЕНЕМ                    УКРАЇНИ

30 січня 2007 року

Лановецький районний суд Тернопільської області в складі:

головоючого суду                                                       Щербатої Г.Р.

при секретарі                                                                                       Сопільняк О.В.

з участю прокурора                                                                             Мандзюка О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ланівці справу про обвинувачення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр. України, освіта середня спеціальна, одруженого, на утриманні одна неповнолітня дитина, непрацюючого, проживаючого по АДРЕСА_1, раніше судимого 16.12.2004 року Корольовським районним судом м.Житомира за ч.І ст. 185 КК України до штрафу в сумі 700 грн., який сплачений в дохід держави 19.12.2005 року за ч.2 ст.307   КК України -

ВСТАНОВИВ:

22 вересня 2006 року підсудній ОСОБА_1 з метою збуту, на присадибній ділянці АДРЕСА_2 незаконно придбав головки рослин снотворного маку, сухою вагою 320.6 грама, які згідно висновку судово-хімічної експертизи від 23.09.2006 року є особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломою і містить наркотичні алкалоїди опію морфін, кодеїн.

Продовжуючи злочинну діяльність, підсудній ОСОБА_1 в той же день 22 вересня 2006 року приблизно о 15 год. незаконно придбану макову солому збув за 70 грн. працівнику міліції ОСОБА_2, який проводив оперативну закупівлю наркотичних засобів у АДРЕСА_2.

В судовому засіданні, як і під час досудового слідства підсудній визнав свою вину в інкримінованому йому злочині і заявив клопотання не досліджувати докази фактичних обставин справи, які ним не оспорюються.

При цьому підсудній пояснив, що у вересні 2006 року приїхав до батьків в АДРЕСА_2, яким допомагав в обробітку городу. 22 вересня 2006 року приблизно в обідню пору на вулиці села до нього підійшов незнайомий мужчина і попросив продати йому рослини маку. На присадибній ділянці, що по-сусідству із ділянкою батьків назбирав сухі головки маку і за 70 грн. продав незнайомцю, який як вияснилось є працівником міліції, що проводив оперативну закупку наркотичних засобів.

Крім визнання винності у вчиненні злочину самим підсуднім, вина його стверджується доказами зібраними органами досудового слідства, які судом не досліджувались і підсудній не заперечує проти їх фактичних даних.

Враховуючи наведені по справі обставини, суд приходить до висновку про доведеність злочину вчиненого підсуднім ОСОБА_1, дії якого слід кваліфікувати за ч.2 ст.307 КК України, як незаконне придбання з метою збуту та збут особливо небезпечних наркотичних засобів.

При призначенні покарання підсудньому ОСОБА_1 відповідно вимог ст.65 КК України, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, конкретні обставини справи, дані щодо особи винного, який щиро покаявся, усвідомив небезпечність своїх дій, позитивно характеризується, має на утриманні неповнолітню дитину та непрацездатних батьків і вважає, що його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства та рахує за необхідне на підставі ч.І ст.75 КК України звільнити його від відбування покарання із

 

- 2 -

встановленням іспитового строку та покладенням обов'язків, передбачених ст.76 КК України.

Стягнути з підсуднього судові витрати за проведення експертизи в сумі 141 грн. 24 коп. (а.с. 16.51).

На підставі наведеного і керуючись ст.ст. 323, 324 КПК  України, суд -

З А С У Д  И В :

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України і призначити йому покарання за цією статтею у виді 5 (п'яти) років позбавлення волі з конфіскацією майна.

На підставі ч.І ст.75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного судом основного покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк терміном 3 (три) роки.

На підставі ст.76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 такі обов'язки:

1)     не виїжджати за межі України на постійне   проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи;

2)  повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання;

3)     періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Контроль за поведінкою засудженого покласти на орган виконання покарань Корольовського району м.Житомира.

Міру запобіжного заходу засудженому залишити без зміни : підписку про невиїзд з місця тимчасового проживання АДРЕСА_2 Тернопільської області.

Речові докази по справі: поліетиленовий пакет з частково подрібненою речовиною рослинного походження, що на зберіганні в кімнаті речових доказів Лановецького РВ УМВСУ в Тернопільській області - знищити;

грошові кошти в сумі 70 грн., що на зберіганні в ВБ НОН УМВСУ в Тернопільській області передати управлінню МВС України в Тернопільській області.

Стягнути із засудженого ОСОБА_1 в користь науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВСУ в Тернопільській області 141 грн. 24 коп. судових витрат за проведення експертизи та дослідження.

На вирок може бути подана апеляція протягом 15 діб з моменту його проголошення до апеляційного суду Тернопільської  області через Лановецький районний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація