справа № 2а-8767/09/0470 категорія статобліку-6.13
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 вересня 2009 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Юхно І.В.
при секретарі - Чупіній О.В.
за участю представника позивача - Лісковської О.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бласко і К»
про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В :
Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бласко і К»про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив позов задовольнити. В обґрунтування позовних вимог позивачем було вказано, що відповідачем - Товариства з обмеженою відповідальністю «Бласко і К» було подано до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська Розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за квітень та травень 2008р., відповідно до якого йому належало до сплати, відповідно, 668,80 грн. та 616,00 грн. Однак, внаслідок того, що відповідачем було частково сплачено зазначену суму страхових внесків до настання останнього строку їх сплати, у нього виникла прострочена заборгованість, тобто недоїмка на загальну суму 1106,52 грн.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином відповідно до вимог п. 8 ст. 35 КАС України, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення від 27.08.2009р. та від 14.09.2009р. (а.с. 19-20).
За даних обставин суд, керуючись положеннями ст.128 КАС України, вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив наступне.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Бласко і К» - зареєстроване як юридична особа 20.12.2007р., про що внесено запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; місцезнаходження юридичної особи: АДРЕСА_1. Даний факт підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (НОМЕР_1) (а.с. 14).
Відповідно до п. 2.1.3 Постанови Пенсійного фонду України «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів» № 21-1 від 19.12.2003р. (далі - Інструкція) платниками зборів на обов'язкове державне пенсійне страхування є фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок).
Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 та Інструкції на відповідача покладено обов'язок по нарахуванню, обчисленню і сплаті в установлені строки та в повному обсязі страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до п. 5.1. Інструкції порядок обчислення і строки сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування платниками, визначеними підпунктами 2.1.1, 2.1.2 пункту 2.1 цієї Інструкції.
Пунктом 5.1.3. Інструкції встановлено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.
Відповідно до ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003р. сплата страхових внесків здійснюється незалежно від фінансового стану платника виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного Фонду. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період не пізніше ніж через 20 календарних днів з дня закінчення цього періоду. Крім того, відповідно до п. 5.1.4. Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками (крім гірничих підприємств) шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Згідно зі ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 від 09.07.2003 у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно наданих розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за квітень та травень 2008 року, відповідачем самостійно нараховані страхові внески на загальну суму 1284,80 грн., які не сплачені у визначений ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» строк. У зв'язку з тим, що відповідач страхові внески сплатив частково у сумі 178,52 грн. у нього виникла заборгованість у розмірі 1106,52 грн. (а.с. 5).
Пунктом 8.1. Інструкції визначено, що суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Статтею 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Підпунктом «а» п. 8.2. Інструкції визначено, що органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків.
Відповідно до п. 8.3. Інструкції вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України.
Управлінням Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська було виставлено Вимоги про сплату боргу: № Ф 1450 від 02.06.2009р. на суму 490,52 грн. (не була вручена відповідачу через закінчення терміну зберігання поштового відправлення) (а.с. 22-23) та № Ф 1485 від 01.07.2009р. на суму 1106,52 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та п.п. 8.4., 8.5. Інструкції протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду. Однак, сума заборгованості на дату розгляду справи відповідачем ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржувалась і є узгодженою.
Також ч. 3 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» закріплено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за квітень та травень 2008р. становить 1106,52 грн.
За даних обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки є законними та обґрунтованими.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 94, 128, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Бласко і К» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Бласко і К» (код ЄДРПОУ 35608560, р\р 26007010058601 в ВАТ «Сведбанк», МФО 300164) на користь Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська (код ЄДРПОУ 21910657, р\р 25602303013177 в ДОУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 305482) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 1106 (одна тисяча сто шість) грн. 52 коп.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови викладений 30.09.2009р.
Суддя І.В. Юхно