Судове рішення #6184423

     Справа № 2-А-903/2009

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

         23 липня 2009 року        Вознесенський міськрайонний суду Миколаївської області Миколаївської області у складі: головуючої - судді Старжинської О.Є., при секретарі - Ніколаєнко Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Вознесенську адміністративну справу за позовом   ОСОБА_1  до Управління Пенсійного Фонду України у м. Вознесенську  Миколаївської області про визнання  відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 незаконною та визнання права на призначення пенсії на пільгових умовах

В С Т А Н О В И В:

06.07.2009 року позивач ОСОБА_1  звернувся в суд в порядку адміністративного судочинства з  позовом  до Управління Пенсійного Фонду України у м. Вознесенську Миколаївської області (надалі – відповідач) про визнання відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 незаконною та визнання права на призначення пенсії на пільгових умовах.

В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що він з 20.05.1998 року працює в комунальній установі (КУ) "Вознесенська центральна районна лікарня" (надалі - Вознесенська ЦРЛ) на посаді рентген-лаборанта рентгенологічного відділення по теперішній час  повний робочий день і у відповідності до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України має право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. "а" ч. 1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Посилаючись на те, що йому станом на 20.05.2008 року виповнилось 52 років, загальний трудовий стаж роботи становить 33 роки 2 місяці 3 дні, з  яких він 10 років  був зайнятий на роботі  за вказаним Списком № 1, а  відповідач відмовив в призначенні пільгової пенсії, посилаючись на відсутність атестації робочого місця за період з 10.04.2001 року по 30.03.2006 року і таким чином відсутності десятирічного пільгового стажу, позивач просив позов задовольнити.

В судовому засідання позивач та його представник підтримали позовні вимоги.

Представник відповідача в судове засідання не з’явився, суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності та письмове заперечення на позов зазначаючи, що атестація робочого місця позивача КУ Вознесенська ЦРЛ у період з 10.04.2001 по 30.03.2006 року не проводилася, а відтак до пільгового стажу роботи на посаді  рентген лаборанта як посади з особливо шкідливими умовами роботи за Списком №1 для призначення пенсії на пільгових умовах можливо зарахувати період з 20.05.1998року по 09.04.2001року та період з 31.03.2006року по теперішній час, що складає менше 10 років.

Представник третьої особи КУ «Вознесенська ЦРЛ» в судовому засіданні підтримав позов.

Вислухавши сторін, третю особи,  дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.

Згідно з пунктом  15 Прикінцевих положень Закону України від 9.07.2003 року "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" положення Закону України "Про пенсійне забезпечення"  застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах.

У відповідності до ст. 13 ч. 1  п. "а", ст. 100 Закону України від 5.11.1991 року "Про пенсійне забезпечення" особам, які працювали до введення в дію цього Закону на роботах із особливо шкідливими і важкими умовами праці, передбачених раніше діючим законодавством, пенсії за віком на пільгових умовах призначаються працівникам, зайнятим повний робочий день  на роботах з особливо   шкідливими і важкими умовами праці , - за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років  на зазначених роботах.

В судовому засіданні встановлено, позивач ОСОБА_1  з 20.05.1998 року працює в комунальній установі (КУ) "Вознесенська центральна районна лікарня"  на посаді рентген-лаборанта рентгенологічного відділення по теперішній час і у відповідності до Списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженого Кабінетом Міністрів України має право на пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до п. "а" ч. 1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" при вище вказаних умовах.

Вперше атестація робочих місць рентгенолаборанта Рентгенологічного кабінету Вознесенської ЦРЛ була проведена в 1996 році ( наказ №60 від 09.04.1996року), тобто до 21.08.1997року (впродовж 5 років після введення в дію Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці ,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992року №442). Вказаною атестацією було до пільгових умов зараховано весь період роботи у даній установі із особливо шкідливими умовами праці , до дати видання наказу в установі про результати проведення атестації та період роботи впродовж наступних 5 років.

Наступна атестація робочих місць, яка вже не може бути первинною, була проведена Вознесенською ЦРЛ і її результати були оформлені наказом №249-к від 31.03.2006 року. Таким чином, в період з  2001 по 2006 роки атестації робочого місця позивача не проводилося,а відтак до пільгового стажу, що дає право для призначення пенсії за списком №1  він не зараховується. Вказане тлумачення правових норм визначено пунктом 4 Порядку застосування списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Мінпраці та соціальної політики України №383 від 18.1.2005року.

За вказаних обставин за відсутності умов для призначення пенсії на пільгових умовах у суду не має  права визнавати, що відповідач діяв неправомірно, порушив ч.2 ст. 19 Конституції України.

Згідно п.4 Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці ,затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992року №442 відповідальність за своєчасне та якісне проведення атестації покладається на керівника організації, установи.

         Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд


ПОСТАНОВИВ:


В позові ОСОБА_1  до Управління Пенсійного Фонду України у м. Вознесенську  Миколаївської області про  визнання відмови в призначенні пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 незаконною та визнання права на призначення пенсії на пільгових умовах – відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Одеського  апеляційного адміністративного суду через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її оголошення і подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.


Суддя:                                                                                О.Є. Старжинська

 



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація