Справа № 2а-4780/10/2570
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2010 р. м. Чернігів
Чернігівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Сорочко Є.О.,
при секретарі Сердюк Д.О.,
з участю представника прокуратури ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом прокурора Бахмацького району Чернігівської області в інтересах Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства «МП Горизонт» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,-
В С Т А Н О В И В:
Прокурор Бахмацького району Чернігівської області звернувся до суду в інтересах Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів з адміністративним позовом до фермерського господарства «МП Горизонт» (далі – ФГ «МП Горизонт») про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 43707,01 грн. та пені в розмірі 3652,06 грн., всього 47359,07 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що відповідачем за 2008 та 2009 роки подані звіти, в яких норматив робочих місць для працевлаштування ФГ «МП Горизонт» виконано. Однак, проведеною прокуратурою Бахмацького району Чернігівської області перевіркою встановлено, що працівник ОСОБА_3, якому встановлена інвалідність, працював у відповідача за сумісництвом, а відповідно до норм ст. 19 Закону виконанням нормативу робочих місць вважається працевлаштування інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Таким чином, у відповідності до ч. 1 ст. 20 вищезазначеного Закону відповідач повинен сплатили адміністративно-господарські санкції у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за нестворене робоче місце для працевлаштування інваліда за 2008 та 2009 роки, а також суму пені за несвоєчасну сплату вказаних санкцій.
Вподальшому представник Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів позовні вимоги уточнив та просив остаточно стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції в розмірі 43707,01 грн. та пеню в розмірі 3914,26 грн., в зв’язку з виниклою помилкою при розрахунку пені.
Представник прокуратури та представник позивача в судовому засіданні уточнені позовні вимоги підтримали та просили їх задовольнити в повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві та заяві про уточнення позовних вимог.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, причини неявки суду не повідомив. Згідно наданих пояснень в судовому засіданні 19.10.2010 року та наявних в матеріалах справи письмових заперечень, представник відповідача позов не визнає та в його задоволенні просить відмовити в повному обсязі, оскільки ОСОБА_4 на роботу було прийнято з 01.04.2008 року та з цього часу проводяться всі нарахування, що пов'язані з заробітною платою, а також сплачуються всі податки та внески до фондів соціального страхування. З ФГ «МП Горизонт» ОСОБА_4 трудових відносин не розривав і працює по даний час.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представника прокуратури та представника позивача, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі – Закон) для підприємств (об’єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік – у кількості одного робочого місця. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно до Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 р. N 70 звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів роботодавці подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.
Згідно звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 та 2009 роки середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу на ФГ «МП Горизонт» в звітних роках становила 18 осіб та відповідно норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів для позивача - 1 робоче місце, яке було зайнято інвалідом, а тому норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів підприємством виконано.
З матеріалів справи вбачається, що найманий працівник, якому згідно із законодавством встановлено інвалідність – ОСОБА_3 був прийнятий на посаду охоронця на підприємство відповідача 01 квітня 2008 року, що підтверджується витягом з книги наказів ФГ «МП Горизонт».
Згідно копії трудової книжки ОСОБА_5, останній був прийнятий на посаду охоронця до товариства з обмеженою відповідальністю «Торгсервіс-2006» 08 травня 2008 року, згідно наказу № 6-к від 08.05.2008 року та звільнений з займаної посади 03.08.2009 року, згідно наказу № 4-к від 03.08.2009 року.
З вказаного вбачається, що найманий працівник ОСОБА_3 на підприємство відповідача був прийнятий 01.04.2008 року, де і працює по даний час, що передує прийняттю на роботу у ТОВ «Торгсервіс-2006», а отже місце роботи у ФГ «МП Горизонт» і є основним місцем працевлаштування, оскільки на час прийняття ОСОБА_3 до вказаного підприємства він працевлаштованим не був, що підтверджується копією трудової книжки, а тому і не міг працювати за сумісництвом. ФГ «МП Горизонт» починаючи з квітня 2008 року нараховується заробітна плата ОСОБА_3, з якої сплачуються страхові внески до Пенсійного фонду України, що підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу управління Пенсійного фонду України в Бахмацькому районі Чернігівської області.
За таких обставин суд вважає, що норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів підприємством відповідача у 2008 та 2009 роках виконано, а тому адміністративно-господарські санкції та пеня стягненню не підлягають.
Враховуючи вищевикладене, в задоволенні позовних вимог прокурора Бахмацького району Чернігівської області в інтересах Чернігівського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до фермерського господарства «МП Горизонт» необхідно відмовити за необґрунтованістю.
Керуючись ст.ст. 122, 158 - 163, 167, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову прокурора Бахмацького району Чернігівської області в інтересах відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області до фермерського господарства "МП Горизонт" - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя: Сорочко Є.О.