3-1248/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2009 року. Суддя Старобешівського районного суду Донецької області Дьяченко О.І., розглянувши в смт. Старобешеве справу про адміністративне правопорушення за ст. 130 ч. 1 КУпАП, яка надійшла від відділення ДАІ з обслуговування адміністративної території Старобешівського району та автомобільно-технічної інспекції при УДАІ ГУМВС України в Донецькій області стосовно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, не працюючого, мешкаючого за адресою: с. Краснопілля вул. Гагаріна 12, Старобешівського району, Донецької області,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АН № 003000 ОСОБА_1 10.08.2009 року о 01 годині 10 хвилин в м. Макіївка Донецької області по вул. Репіна керував транспортним засобом «Тойота Королла» номерний знак 97225ЕА з явними ознаками алкогольного сп’яніння (запах алкоголю з порожнини рота, незв’язна мова). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку на стан алкогольного сп’яніння категорично відмовився, чим порушив п. 2.5 Правил дорожнього руху України.
Статтею 278 п. 2 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує таке питання - чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Всупереч вимогам ч. 1 ст. 256 КУпАП, та п.п. 2.4, 2.6. Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої Наказом МВС України від 22.02.2001 р. за № 185 (далі Інструкція) в протоколі де зазначається дата складання протоколу та прізвище, ім’я, по батькові – є виправлення відомостей про дату складання протоколу та прізвище, ім’я, по батькові правопорушника (згідно п.2.4 Інструкції не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до протоколу).
Згідно статті 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу адміністративного впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Суддею встановлено, що протокол складений з порушенням вимог ст. 256 КУпАП, містить не обумовлені виправлення, визнається недопустимим доказом, тому не може бути підставою для накладення стягнення.
Керуючись ст. 7, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення - закрити.
Постанова на підставі ч. 2 ст. 294 КУпАП може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя