Справа 2-А-783/2009
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2009 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі головуючої - судді Старжинської О.Є., при секретарі Ніколаєнко Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вознесенську позовну заяву ОСОБА_1 до відділу Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення протиправною
ВСТАНОВИВ:
15.05.2009 року позивач ОСОБА_1 звернувся в порядку адміністративного судочинства до суду з позовною заявою до відділу Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області (надалі - відповідач) про визнання постанови від 07.05.2009 року про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн. за правопорушення, передбачене за ст. 122 ч. 1 КУпАП протиправною.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначав, що 07.05.2009 року пішохідний перехід в с.м.т. Березівка Одеської області по вул. Пушкінській регулювався за допомогою світлофора і він, керуючи автомобілем «ВАЗ 21061» номерний знак НОМЕР_1 , рухався на дозволений для руху автомобіля сигнал світлофора після того як пішоходи пересікли перехрестя на дозволений їм сигнал світлофора.
Посилаючись на те, що в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 122 ч. 1 КУпАП, позивач просив позов задовольнити.
В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, судом належним чином повідомлений про місце та час розгляду справи, суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності та заперечення на позов, вказуючи, що доказом вчинення ОСОБА_1 правопорушення є показання свідків, протокол про адміністративне правопорушення.
Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає.
Згідно ст. 18 ч. 1 п. 1 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова про притягнення фізичних осіб до адміністративної відповідальності є правовим актом індивідуальної дії (п. 3 Постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України № 2 від 06.03.2008 року).
В судовому засіданні встановлено, що відносно позивача посадовою особою відповідача – інспектором відділення ДАІ з ОАТ Березівського району Одеської області Кухаренко О.В. - на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КУпАП складений 07.05.2009 року протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 1 КУпАП – ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах , а саме: по вул. Пушкінській в м. Березівка Одеської області позивач, керуючи автомобілем «ВАЗ 21061» номерний знак НОМЕР_1 не надав переваги в русі пішоходу, який знаходився на нерегульованому пішохідному переході, чим порушив п. 18.1 Правил дорожнього руху.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Згідно відповіді ВДАІ з ОАТ Березівського району Одеської області місцем скоєння порушення Правил дорожнього руху є нерегульований пішохідний перехід, який позначений дорожнім знаком 5.35 та дорожньою розміткою на проїзній частині. Допитані Березанським районним судом Миколаївської області за дорученням свідки правопорушення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 пояснили, що 07.05.2009 року знаходилися в с.м.т. Березівка Одеської області і, перебуваючи в автомобілі, який здійснив вимушену зупинку по вул. Пушкінській бачили як водій автомобіля «ВАЗ 2106» не надав перевагу пішоходу, який знаходився на пішохідному перехресті і був зупинений працівниками ДАІ. Дане перехрестя облаштоване світлофором, який не працював 07.05.2009 року.
Згідно зазначеного протоколу даною посадовою особою на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений КУпАП винесена постанова, якою до позивача застосоване адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 255 грн.
У відповідності до ст. 288 КУпАП встановлено, що постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено в суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом. Частиною 3 ст. 162 КАС України надано адміністративному суду повноваження на прийняття іншої постанови (не передбаченої переліком частини 2) , яка б гарантувала дотримання і захист прав, свобод людини і громадянина у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень. За змістом ст. 293 КУпАП під час розгляду позову перевіряється законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймається одне з таких рішень: залишення постанови без зміни; скасування постанови і надсилання справи на новий розгляд; скасування постанови і закриття справи; зміна заходу стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.
За зазначених обставин справи постанова про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 122 ч. 1 КУпАП є законною та обґрунтованою.
Керуючись ст.ст. 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В позові ОСОБА_1 до відділу Державної автомобільної інспекції Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області про визнання постанови про накладення адміністративного стягнення протиправною - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду Одеської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її оголошення і подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Старжинська О.Є.