Справа № 2 -а-846
2009 р.
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2009 року Калуський міськрайонний суд Івано- Франківської області
в складі : головуючої – судді КАРДАШ О.І.
секретаря БОДНАР Н.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Калуш адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради про визнання дій незаконними та зобов»язання проведення перерахунку недоплаченої грошової допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку , -
В С Т А Н О В И В :
Що позивачка звернулася до суду із вказаним адмiнiстративним позовом. Позовнi вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у неї народилася дочка КАМІЛА і їй призначено та виплачувалася допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку. Однак дана допомога є значно занижена й не відповідає вимогам чинного законодавства, по-скільки відповідно до ст. 15 вказаного Закону, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку надається у розмiрi прожиткового мiнiмуму для дiтей вiком до б років. Згідно ст. 58 Закону України „Про державний бюджет України на 2008 рiк” прожитковий мiнiмум на дiтей вiком до б років встановлено з 01.01.2008 року-526 грн., з 01.04.2008 року- 538 грн., з 01.07.2008 року – 540 грн., а з 01.10.2008 року – 557 грн. У зв”язку із цим звернулася до управлiння праці та соціального захисту населення Калуської міської ради із заявою про перерахунок допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та сплати боргу. Однак відповідач у задоволенні заяви відмовив.
По-скільки , відповідно до роз”яснення Конституційного суду , Конституція України не надає Закону України „Про державний бюджет” вищої юридичної сили стосовно інших Законів, то вважає , що не можна вносити зміни до інших Законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх. Тому допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку повинна бути визначена у розмірі прожиткового мінімуму для дітей вказаного віку. Тому просить визнати дії відповідача по нарахуванню і виплати їй суми допомоги по догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку за період з лютого 2009 року по травень 2009 року неправомірними, зобов”язати відповідача здійснити перерахунок нарахованих сум допомоги по догляду за дітьми до трирічного віку та зобов”язати виплатити суму недоотриманої допомоги , судові витрати .
Позивачка в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просить їх задовольнити у повному обсязі.
Представник вiдповiдача — Управлiння працi та соцiального захисту населення Калуської міської ради , в судове засiдання не з”явився, справу просить розглядати у їх відсутності, позову не визнають , про що зазначили у своєму запереченні.
Суд, вислухавши позивачку, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка є матір”ю неповнолітньої дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, що пiдтверджується копією свідоцтва про народження дитини (а.с.13), здійснює за нею догляд й вона є особою, на яку поширюється дія ст.. 13 Закону України „Про державну допомогу сім”ям з дітьми” від 21.11.1992 року, має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі встановленому Законом.
Згідно довідки , виданої відповідачем по справі ( а.с. 17) , позивачка знаходиться на обліку та отримувала допомогу по догляду за дитиною щомісячно з лютого 2009 року по травень (включно) 2009 року і й виплачено 441,07 грн.
Відповідно до ч.1 ст. 15 Закону України „Про державну допомогу сiм’ям з дітьми” допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирiчного вiку надається у розмiрi прожиткового мiнiмуму для дiтей вiком до б років.
У відповідності до Прикінцевих та перехідних положень Закону України „Про державну допомогу сiм’ям з дітьми” розмір державної допомоги сім”ям з дітьми, передбаченої ст.. 15 цього Закону, визначається Верховною Радою України в Законі про Державний бюджет України на відповідний рік у відсотковому відношенні до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку з поступовим наближенням до прожиткового мініміму, але при цьому не може бути нижчим за величину, що дорівнює 25 відсоткам зазначеного прожиткового мінімуму, а з 1.01.2006 року - 50 відсоткам цього прожиткового мінімуму.
Частиною 7 статті 23 Закону України “ Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України ” внесено зміни в Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, де зазначено, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень .
Судом встановлено, що відповідачем - Управлінням праці та соціального захисту населення Калуської міської Ради нарахування та виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 01.02.2009 року позивачу проводилась у відповідності до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», що набрала чинності в такій редакції з 01.01.2008 року, будь-яких змін до даного Закону не вносилося, Конституційним судом рішень не приймалось, підстав для нарахування та виплати позивачу допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за період з 1 лютого 2009 року по травень 2009 року в розмірі визначеного прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років Законом у новій редакції не передбачено , а тому суд вважає, що позовні вимоги позивача є безпідставними .
По-скільки позов є безпідставним , то судові витрати стягненню не підлягають .
Щодо вимоги позивачки про зобов”язання Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради в подальшому сплачувати допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності з нормами діючого законодавства , але не менше прожиткового мінімуму, гарантованого Конституцією України, то дана вимога не підлягає до задоволення , виходячи з наступних підстав. Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України , завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування , їх посадових і службових осіб, інших суб”єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Таким чином є неможливим зобов”язати відповідача на майбутнє вчиняти певні дії, оскільки відсутні фокти порушення прав позивачки в майбутньому. Крім цього позивачем не представлено жодних доказів про нараховану та виплачену допомогу по догляду за дитиною до досягення нею трирічного віку з травня 2009 року.
На підставі викладеного, керуючись ст. 69-71,94, 99,158- 163,167,254 Кодексу адміністративного судочинства України , Законом України „Про державну допомогу сiм’ям з дітьми” , ст. 58 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 р. про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ст. 54 ЗУ „Про Державний бюджет України на 2009 р., суд -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Калуської міської ради при визнання незаконними дій та стягнення недорахованої допомоги по догляду за дитиною відмовити у зв”язку з бедпідставністю позовних вимог.
Постанова може бути оскаржена до Львівського адміністративного Апеляційного суду через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України .
ГОЛОВУЮЧА :