ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
25 вересня 2009 р. | № 9/104 |
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів
Т. Добролюбової - головуючого, Т.Гоголь, В.Швеця |
розглянувши матеріали касаційної скарги | Товариства з обмеженою відповідальністю "Бонус" |
на ухвалу | Львівського апеляційного господарського суду від 01.06.2009 року |
у справі | № 9/104 господарського суду Івано-Франківської області |
за позовом | Товариства з обмеженою відповідальністю "Бонус" |
до про | Івано-Франківської міської ради зобов’язання укласти договір оренди землі від 09.03.2006 року з урахуванням додатку № 1 від 05.12.2008 року до даного договору |
Товариство з обмеженою відповідальністю "Бонус" звернулась до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 01.06.2009 року, якою відкладено розгляд справи та відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю "Бонус" у задоволенні клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи.
Згідно статті 129 Конституції України до основних засад судочинства, зокрема, віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем у статті 12 Закону України "Про судоустрій України", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.
Відповідно до частини першої статті 11113 Господарського процесуального кодексу України ухвали місцевого або апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у касаційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Таким чином, оскарженню підлягають лише ті ухвали, про можливість оскарження яких прямо зазначено у відповідній статті Господарського процесуального кодексу України або Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в яких йдеться про винесення судом даних ухвал.
Як вбачається із касаційної скарги, позивач просить скасувати ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 01.06.2009 року, якою відкладено розгляд справи та відмовлено Товариству з обмеженою відповідальністю "Бонус" у задоволенні клопотання про призначення будівельно-технічної експертизи. Оскарження зазначеної ухвали чинним законодавством не передбачено. Отже, наведені обставини виключають перегляд зазначеної ухвали в касаційному порядку, що є підставою для відмови у прийнятті касаційної скарги.
Відповідно до пунктів 8, 12 Постанови Пленуму Верховного суду України №8 від 13.06.2007 року оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, якими не завершується провадження у справі, крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається, в зв'язку з чим звернення у справах інших осіб у всіх випадках, а учасників процесу - поза випадками, передбаченими процесуальним законом, розгляду судами не підлягають в зв'язку з чим у прийнятті касаційної скарги до касаційного провадження необхідно відмовити.
Керуючись статтями 86, 11113 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у прийнятті касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Бонус" на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 01.06.2009 року у справі № 9/104 господарського суду Івано-Франківської області.
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Бонус" повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя Т. Добролюбова
С у д д і Т.Гоголь
В.Швець