Категорія 2.32
У Х В А Л А
06 серпня 2009 року Справа № 2а-24772/09/1270
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чернявська Т.І., перевіривши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_1
до управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області
про встановлення відсутності компетенції, визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення від 05 серпня 2009 року та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 05 серпня 2009 року ВВ №006240,
В С Т А Н О В И В:
05 серпня 2009 року позивач -ОСОБА_1., звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, в якому просить:
1) встановити відсутність компетенції працівника УДАІ ГУМВС України в Луганській області ОСОБА_2 у складанні протоколу про адміністративне правопорушення від 05 серпня 2009 року та притягнути його до відповідальності;
2) визнати незаконним протокол про адміністративне правопорушення від 05 серпня 2009 року;
3) скасувати постанову про накладення адміністративного стягнення від 05 серпня 2009 року ВВ №006240.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Ч. 2 ст. 18 КАС України регламентує, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, між сторонами виник спір з приводу порушення позивачем вимог ч. 1 ст. 122 КУпАП України, який відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 18 КАС України підсудний місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду, позовна заява повертається позивачеві.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 18, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
У Х В А Л И В:
Повернути адміністративний позов ОСОБА_1до управління державної автомобільної інспекції Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області про встановлення відсутності компетенції, визнання незаконним протоколу про адміністративне правопорушення від 05 серпня 2009 року та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення від 05 серпня 2009 року ВВ №006240, оскільки він не підсудний Луганському окружному адміністративному суду, роз'яснивши позивачеві право звернутися з даним позовом до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцем його проживання (перебування, знаходження).
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений Кодексу адміністративного судочинства України строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Т.І.Чернявська