Судове рішення #6177003

ОРІХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

Запорізької області

Справа № 2-766/09

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м     У К Р А Ї Н И

17 червня 2009 року

Оріхівський районний суд Запорізької області у складі:

Головуючого судді                             Швайковського А.А.

При секретарі                             Якуніна Е.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Оріхівського районного суду Запорізької області по вулиці Карла Маркса, 27а в місті Оріхові Запорізької області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру стягуваних аліментів на неповнолітню дитину, -

В С Т А Н О В И В :

08 квітня 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом, в якому зазначає, що 6 березня 2003 року Оріхівським районним судом Запорізької області постановлене рішення, згідно якого з відповідача ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 стягують аліменти на утримання дочки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2 в розмірі ? частини всіх видів заробітку.

На даний час вона отримує аліменти в сумі 130 грн. в місяць.

Вона вважає, що цих грошей недостатньо для того, щоб утримувати дитину в місяць.

Тому, вона прохає суд розглянути її заяву про збільшення розміру аліментів на дитину, ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3 в сумі 600 грн. на місяць. Тому що, як ст. 62 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», затверджено в 2007 році прожитковий мінімум на одну дитину у віці від 6 до 18 років з 1 жовтня 2007 році складає 579 грн.

Тому, вона вважає, що цієї суми буде достатньо, щоб утримувати дитину в місяць, так як дитина росте і вимагає більших витрат на утримання.

В судовому засіданні Позивач на своїх позовних вимогах настоює, прохає позов задовольнити в повному обсязі.

В судовому засіданні Відповідача вказав, що він позов не визнає, в задоволені прохає відмовити, так як на теперішній він ніде не працює, знаходиться на обліку в центрі зайнятості, має заборгованість по аліментах, які зобов’язується сплатити в найближчий час.

Суд, заслухавши Позивача, Відповідача та вивчивши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що судовим рішенням, а саме постановою Оріхівського районного суду Запорізької області від 06 березня 2003 року було з ОСОБА_2 стягнуті аліменти на користь ОСОБА_4 в розмірі ? частини з усіх видів заробітку плати на утримання дочки ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4 до її повноліття.

Так згідно ксерокопії свідоцтва про народження серії І-ЖС № 091780 виданого 02.07.1998 р., народилася 10 червня 1998 року ОСОБА_3 у батьків: ОСОБА_2 і ОСОБА_4.

У відповідності до ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

В статті 192 Сімейного кодексу України вказано, що « розмір аліментів, визначений за рішенням суду, може бути згодом збільшено за рішенням суду за позовом одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, … ». Однак, Позивачем на виконання зазначеної вимоги, у відповідності до ст. 60 ЦПК України, не було надано будь-яких належних доказів про покращенням матеріального стану Відповідача.

Всі подані докази по справі вказують на зміну матеріального і сімейного становища Відповідача, що в контексті ст. 182 СК України враховуються судом, тобто при визначені розміру аліментів суд враховує: стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей. Таким чином, у платника аліментів – Відповідача змінився сімейний становище, він одружився, що вбачається з ксерокопії паспорту серії СА № 996730 виданого 03.06.1999 року і від шлюбу у нього народилася дитина, що також стверджується ксерокопією паспорту; знаходиться на обліку в центрі зайнятості як такий що шукає роботу. Таким чином, матеріальний стан платника аліментів не поліпшився.

Як зазначається в ч. 4 п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 „Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів” – Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж зазначений у ч. 2 ст. 182 СК. При цьому необхідно мати на увазі, що зміна законодавства в частині визначення мінімального розміру аліментів на одну дитину не є підставою для перегляду постановлених раніше судових рішень про їх стягнення . Що ж до максимального розміру аліментів, які стягують з боржника, то відповідно до ч. 3 ст. 70 Закону України від 21 квітня 1999 р. № 606-ХІV «Про виконавче провадження» він не повинен перевищувати 50 відсотків заробітної плати цієї особи .

При таких обставинах, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 11, 27, 31, 74, 76, 82, 167, 208, 209, 213-215, 218 ЦПК України, ст.ст. 180-185, 192 СК України, постановою Пленуму Верховного Суду України від 15 травня 2006 року № 3 „ Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів ”, суд, -

В И Р І Ш И В :

В задоволені позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру стягуваних аліментів на неповнолітню дитину відмовити.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Запорізької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя:                                             А.А. Швайковський

(рішення оформлено та підписано 19 червня 2009 року)

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація