Червоноградський міський суд Львівської області
м. Червоноград, вул. Св. Володимира, 15, 80102, (03249) 3-95-93
Справа № 2-а -802/10
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 листопада 2010 р. Червоноградський міський суд Львівської області в складі: Головуючого - судді Адамович Б.М.
при секретарі Козак І.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Червонограді справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Червоноградської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом до Червоноградської міської ради Львівської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання надати дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку.
Позовні вимоги позивач мотивувала тим, що 25 травня 2010 року на підставі ст. 118, 121 Земельного кодексу України звернулася до Міського голови м. Червонограда з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд за адресою: м. Червоноград, вул. Затишна, 12 орієнтовною площею 0,07 га. 18.06.2010 року листом № з/21-2101/2-17 Виконавчий комітет Червоноградської міської ради повідомив, що клопотання позивача розглянуте на засіданні Виконавчого комітету та буде розглянуте на засіданні комісії з питань регулювання земельних відносин. Про результати розгляду нічого не повідомлено.
Листом від 09.07.2010 року № з/22-2399/6-1 міська рада повідомила, що клопотання позивача буде розглядатись на черговому засіданні сесії ради. Листом від 13.08.2010 року № 3/21-2821/6-1 на адвокатський запит Червоноградська міська рада повідомила, що заява про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки розглянута на засіданні комісії ради, яка запропонувала відкласти розгляд даного питання на сесії ради на невизначений термін.
Тому позивач стверджує, що Червоноградська міська рада умисно не розглядає її клопотання на сесії ради, так як підстави для відмови в його задоволенні відсутні, хоча закон зобов’язує раду розглянути таке клопотання в місячний строк і прийняти мотивоване рішення. Вважає таку бездіяльність Червоноградської міської ради незаконною. Просить позов задоволити.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та дав пояснення, аналогічні викладеним в позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні позову не визнала, хоча жодних обгрунтувань і доводів на підтвердження свого заперечення не навела.
Вислухавши представника позивача, представника відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 25 травня 2010 року на підставі ст. 118, 121 Земельного кодексу України позивач звернулася до Міського голови м. Червонограда з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд за адресою: м. Червоноград, вул. Затишна, 12 орієнтовною площею 0,07 га. Зазначена земельна ділянка належить до складу земель запасу громадської та житлової забудови м. Червонограда, що підтверджується листом Управління Держкомзему у м. Червонограді від 23.04.2010 року № 406. Своє право на безоплатну передачу земельної ділянки, передбачене ст. 121 ЗК України, позивач досі не використала, що підтверджується Довідкою Держкомзему у м. Червонограді від 05.05.2010 року № 244, в якій зазначено, що ОСОБА_1 дійсно не передавались у власність земельні ділянки на території Червоноградської міської ради.
Згідно ст. 116 ЗК України набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом. Передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.
Відповідно до ст. 118 ЗК України громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри.
Згідно ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах: для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) в містах - не більше 0,10 гектара.
Виходячи з вищенаведеного, позивач правомірно звернулася до компетентного органу з метою отримання безоплатно у власність земельної ділянки в межах норм безоплатної передачі, встановлених законом.
Листом від 13.08.2010 року № 3/21-2821/6-1 Червоноградська міська рада повідомила, що заява позивача про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки розглянута на засіданні комісії ради, яка запропонувала відкласти розгляд даного питання на сесії ради на невизначений термін (доки рада не вивчить інформацію щодо існуючих заяв, які надходили від громадян, які мають право на позачергове одержання земельних ділянок під будівництво жилого будинку).
Відповідно до п. 7 ст. 118 ЗК України районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно п. 10 ст. 118 ЗК України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
У відповідності до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно ч. 2 ст. 71 КАС України на суб'єкта владних повноважень покладається обов'язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності у разі заперечення проти адміністративного позову.
У відповідності до п. 2 ч.2 ст. 162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправною бездіяльності суб'єкта владних повноважень та про зобов'язання відповідача вчинити певні дії.
Пунктом 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16 квітня 2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства» визначено, що при розгляді справ за позовами до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування в разі незгоди з рішеннями з питань, віднесених у галузі земельних відносин до їх компетенції (зокрема, про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи користування тощо), суд за наявності підстав для задоволення позову визнає рішення такого органу недійсним і зобов’язує його залежно від характеру спору виконати певні дії, передбачені його компетенцією (або не вчиняти чи припинити їх), на захист порушеного права, як цього вимагає законодавство.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, повно і всебічно з’ясувавши обставини в адміністративній справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню .
Керуючись ст. ст. 116, 118, 121 Земельного кодексу України, ст. ст. 2, 6, 9, 10, 11, 69, 70, 71, 86, 159-163 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Червоноградської міської ради Львівської області з приводу невиконання вимог п. 7 ст. 118 ЗК України - обов’язку розглянути клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у встановлений законом термін.
Зобов’язати Червоноградську міську раду Львівської області розглянути клопотання ОСОБА_1 на наступній сесії та зобов’язати Червоноградську міську раду Львівської області відповідно до закону.
Надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку господарських будівель і споруд за адресою: м. Червоноград, вул. Затишна, 12 орієнтовною площею 0,07 га.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня її проголошення.
Постанова виготовлена в нарадчій кімнаті.
Суддя
- Номер: 876/6588/15
- Опис: про визнання протиправною бездіяльність
- Тип справи: Адміністративна апеляційна скарга
- Номер справи: 2-а-802/10
- Суд: Львівський апеляційний адміністративний суд
- Суддя: Адамович Б.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Відмовлено у відкритті провадження
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.06.2015
- Дата етапу: 25.06.2015
- Номер: 2-а-802/10
- Опис:
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-802/10
- Суд: Бершадський районний суд Вінницької області
- Суддя: Адамович Б.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 24.11.2010
- Дата етапу: 21.12.2010
- Номер:
- Опис: діти війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-802/10
- Суд: Таращанський районний суд Київської області
- Суддя: Адамович Б.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 12.10.2010
- Дата етапу: 12.10.2010
- Номер:
- Опис: перерахунок пенсії
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-802/10
- Суд: Славутицький міський суд Київської області
- Суддя: Адамович Б.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.11.2010
- Дата етапу: 11.12.2010
- Номер: 2-а-802/10
- Опис: Про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду та стягнення з органу владних повноважень – УПФУ в Талалаївському районі доплати до пенсії як дитини війни
- Тип справи: на адміністративну справу
- Номер справи: 2-а-802/10
- Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області
- Суддя: Адамович Б.М.
- Результати справи: заяву задоволено частково
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.12.2010
- Дата етапу: 29.12.2010