Судове рішення #6165816

                     Справа № 2а-1862/2009р.

                                                                                               

                                                       ПОСТАНОВА

                                            І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

12 серпня  2009 року           Ківерцівський районний суд Волинської області

 в складі:головуючого  судді -         Підгорного І.І.

при секретарі -                                              Сороки І.Є.

з участю позивача -                                      ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ківерці справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС України у Волинській області про визнання дій відповідача протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 17.03.2009 року, -  

 

   в с т а н о в и в :

Позивач звернувся в суд з адміністративним позовом до ВДАІ УМВС України у Волинській області про визнання дій відповідача протиправними та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 17.03.2009 року.

Позов мотивує тим, що постановою серії АС № 046012  від 17 березня 2009 року його було визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 280 грн.

З винесенням даної постанови та накладенням штрафу не погоджується та винним себе не вважає.

Просить суд скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.. 122 ч. 1 КУпАП серії АС № 046012  від 17 березня 2009 року.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав зазначених в заяві, просить суд позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання  не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про день і час розгляду справи.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що постановою серії АС № 046012 від              17 березня 2009 року позивача було визнано винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу на суму 280 гривень (а.с. 5 ), згідно якої останній 17 березня 2009 року  о 09  год. 14 хв. по а/д Р-14 Луцьк-Любешів в с. Дачне, керуючи  автомобілем марки «VOLKSWAGEN», д.н.       «АС 9314 АН» рухався зі швидкістю 90 км/год., при обмеженні максимальної швидкості руху 60 км./год., перевищивши при цьому швидкість руху, більш, як на 20 км/год.  Швидкість вимірювалась відеозаписуючим вимірювачем швидкості «ВІЗИР» № 0711189, чим порушив пункт 12.9 «б» ПДР України.

Відповідно до п. 12.4 Правил дорожнього руху України у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 60 км/год .

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Судом встановлено, що з фотозйомки автомобіля позивача не вбачається жодного знаку, який би зазначав обмеження швидкості  чи прив’язку, яка б зазначала, що це фото було зроблено  на ділянці дороги з обмеженою швидкістю.  Відповідачем суду також не було представлено жодного доказу, що автомобіль позивача, який перевищив швидкість, сфотографовано в зоні дії знаку який обмежює максимальну швидкість руху.

Також, згідно довіреності (а.с.8) ОСОБА_1 уповноважив гр-на ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 управляти та розпоряджатися автомобілем марки «VOLKSWAGEN», д.н.з. «АС 9314 АН».  

Якщо постанова виноситься щодо особи, яка безпосередньо керувала транспортним засобом, то ця постанова повинна бути винесена в загальному порядку. Враховуючи, що постанова виносилась за результатами фотофіксації, тому не повинна містити тверджень, що саме зазначена особа керувала транспортним засобом.

Частиною 2 ст. 71 КАС України  передбачено, що по адміністративних справах про  протиправність рішень, дій чи бездіяльності  суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Дані обставини не були спростовані в судовому засіданні відповідачем, суду не було представлено жодних доказів в підтвердження обставин, викладених у постанові про адміністративне правопорушення.

Таким чином, враховуючи наведені обставини, суд приходить до висновку, що постанова СТ ДАТІ ВДАІ (з обслуговування смт. Маневичі і району) та АТІ капітана міліції ОСОБА_5 серії АС №  046012 від 17 березня 2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП слід скасувати .     Керуючись ст.ст. 2, 9, 10, 11, 159, 163, 167 КАС України, на підставі ст. 251, ч.2 ст. 256, 287, 288, 293 КУпАП, суд,

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії ВДАІ УМВС України у Волинській області

Постанову СТ ДАТІ ВДАІ (з обслуговування смт. Маневичі і району) та АТІ капітана міліції ОСОБА_5  серії АС №  046012 від 17 березня 2009 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 122 КУпАП -   скасувати.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ківерцівський районний суд Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня її проголошення та подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 186 КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                               Суддя                                                                Підгорний І.І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація