Судове рішення #616281
Справа №2-298/07

Справа №2-298/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

м.Ковель                                                                                                        06 лютого    2007 року

Ковельський міськрайонний суд Волинської області

в складі: головуючого- судді                                           Бондара В.М.,

при секретарі                                                             Рижко О.М.,

з участю:позивача                                                                     ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді в залі суду в м.Ковелі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дубівської сільської ради про продовження строку для прийняття спадщини,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, звернувся до суду з позовною заявою до Дубівської сільської ради про продовження строку на прийняття спадщини після смерті його матері-ОСОБА_2. На обгрунтування своїх позовних вимог вказує на те, щоІНФОРМАЦІЯ_1 року померла його матір ОСОБА_2 яка при житті склала заповіт в його користь, однак він у встановлені строки не прийняв спадщини, тому просить суд надати йому додатковий строк для прийняття спадщини.

У попередньому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю та просить їх задовольнити з викладених в позові підстав. Пояснив, що йому необхідне судове рішення для подання заяви про прийняття спадщини та оформлення всіх необхідних документів. Після смерті матері він фактично прийняв спадщину, тому думав, що не буде проблем з юридичним оформленням документів на спадкове майно . Просить визначити йому додатковий строк в два місяці для прийняття спадщини після померлої матері. Понесені судові витрати просить залишити за ним.

Представник відповідача в попереднє судове засідання не з'явився, подав суду заяву в якій просить справу слухати без участі представника відповідача, позов визнає, не заперечує проти задоволення позовних вимог позивача.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Свідоцтвом про право власності на майновий пай серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_2 року виданого Дубівською сільською радою Ковельського району, що ОСОБА_2 дійсно належить на праві власності майновий пай.

(а.с.5)

Копією державного акту на право приватної власності на землю стверждується, що їй передається у приватну власність земельні ділянки площею 2.37 та 0.13 гектарів.

(а.с. 6-9)

 

2

Із свідоцтва про народження вбачається, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3року та його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 про що в книзі записів актів громадянського стану про народження ІНФОРМАЦІЯ_4року зроблено відповідний запис за НОМЕР_2 в Луківському райбюро ЗАГСу Волинської області.

(а.с. 10)

Згідно заповіту від ІНФОРМАЦІЯ_5 року ОСОБА_2 на випадок її смерті заповіла все своє майно синові ОСОБА_1.

(а.с. 11)

Копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5, виданогоІНФОРМАЦІЯ_1 року Дубівською сільською радою Ковельського району Волинської області, де зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віціІНФОРМАЦІЯ_6 років померла гр.ОСОБА_2 про що зроблено актовий запис за НОМЕР_3 в книзі реєстрації актів про смерть.

(а.с. 12)

У ст.1216 ЦК України передбачено, що спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до положень ст.1261 ЦК України син після смерті матері є спадкоємцем першої черги за законом.

Частиною 3 ст.1272 ЦК України передбачено, що за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спрадщини, з поважної причини, суд може визначити додатковий строк , достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

В судовому засіданні встановлено, що позивач фактично прийняв спадкове майно після смерті матері, однак у встановлені строки не подав до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.

Аналізуючи зібрані по справі докази та враховуючи ту обставину, що позивач продовжував доглядати за спадковим майном, однак не подав заяви про прийняття спадщини, суд приходить до висновку, що позивачу ОСОБА_1, слід визначити додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, а саме терміном на два місяці.

Встановлення додаткового строку для прийняття спадщини не порушує права , свободи чи інтереси інших осіб.

Судові витрати понесені позивачем при поданні позовної заяви, залишити за ним, згідно клопотання останнього.

На підставі ст.ст.1216, 1261, 1272 ЦК України, керуючись ст.ст.130,174, 209, 212-215 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини після померлої матері ОСОБА_2 терміном до ІНФОРМАЦІЯ_7 року.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження або шляхом подачі апеляційної скарги без попереднього подання заяви протягом десяти днів з моменту проголошення рішення, із одночасною подачею копії апеляційної скарги суду апеляційної інстанції.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження подано не було.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація