Судове рішення #6161716


     




 Справа №  2- 572

      2009 року



РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


7  вересня  2009 року                                  Городищенський   районний   суд

                                                                           Черкаської області  


в  складі :

головуючого                                             Голосія А.В.

при  секретарі                                 Горідько Г.О.


      розглянувши  у попередньому судовому  засіданні  в  залі   суду   в  місті  Городище  цивільну  справу   за  позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2   про розірвання шлюбу, -



В С Т А Н О В И В :

           


         ОСОБА_1.  звернувся  до  суду  з  позовом  до ОСОБА_2.  про  розірвання   шлюбу.                    

         Обґрунтовуючи  свою  позовну  заяву  позивач  посилається  на  те, що  24 липня 1998  року  він  вступив  у  шлюб  з  відповідачем  по справі – ОСОБА_2. Однією сім"єю прожили близько 10 років. Від даного шлюбу мають двох неповнолітніх дітей: ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження та ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження. Останнім часом  їхня сім»я фактично розпалася з причини відсутності взаєморозуміння між ними, тому позивач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з відповідачкою.

       У судове засідання позивач не з»явився, попередньо надавши заяву з проханням розгляду справи у його відсутності,  посилаючись на професійну зайнятість. Позовні вимоги підтримує та просить розірвати шлюб з відповідачкою як такий, що суперечить його інтересам.    

       Відповідачка позовні вимоги визнала та не заперечує щодо їх задоволення.

       Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання. Відповідно  до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього Кодексу. Згідно ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Оскільки шлюб грунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, розірвання може відбутися за їхньою спільною заявою або за заявою когось із них. Ст.105 СК містить перелік процесуально- правових підстав для розірвання шлюбу, одна з них – заява одного з подружжя, що і є в даному випадку. В даній ситуації  вбачається, що між ними стійкий розлад подружніх стосунків, шлюбні відносини припинені, відсутність бажання проживати однією сім»єю,  а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.  

       Позов  підтверджується  свідоцтвом  про  укладення  шлюбу.

       На  підставі  вищевикладеного,  керуючись  ст.ст. 5, 10, 60, 212, 213, 215,  ЦПК  України, ст.ст. 110 - 112 СК  України,  суд, -



В И Р І Ш И В :

             

        позов  задоволити.  Розірвати  шлюб  між ОСОБА_2 та ОСОБА_1, зареєстрований  24.07.1998 року виконкомом Орловецької сільської ради Городищенського району Черкаської області, актовий запис № 9.

        При   видачі  свідоцтва   про  розірвання  шлюбу  стягнути  з ОСОБА_1   на  користь  держави  мито  в  сумі  17 ( сімнадцять )  гривень. ОСОБА_2 від  сплати  державного  мита  звільнити.

       Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.                  






Головуючий:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація