ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а-3175/08/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі судового засідання Колтун Ю.М.
з участю позивача ОСОБА_1.
представників сторін:
від позивача : ОСОБА_2. - адвокат,
від відповідача органу Пенсійного фонду : ОСОБА_3 - головний спеціаліст (довіреність за №853/06 від 06.02.2008 року);
розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м. Львові за позовомОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та до Головне управління пенсійного фонду України у Львівській області про визнання права та зобов'язання вчинення дій ,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1звернувся в суд з адміністративним позовом до Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання права та зобов'язання вчинення дій.
Останньою заявою про зміну позовних вимог позивач визначив відповідачами у справі Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області та Головне управління пенсійного фонду України у Львівській області і просить визнати неправомірними дії Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в частині не нарахування до пенсії 50% надбавки грошового забезпечення за виконання службових обов'язків пов'язаних з підвищеним ризиком для життя і здоров'я; зобов'язати згаданого відповідача видати довідку Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії з урахуванням 50% надбавки грошового забезпечення за виконання службових обов'язків пов'язаних з підвищеним ризиком для життя і здоров'я; зобов'язати орган пенсійного забезпечення зробити перерахунок пенсії з 01.01.2008 року і провести виплату.
Позивач вважає, що оскільки він виконував роботу пов'язану з підвищеним ризиком для життя і здоров'я є підстави для видачі довідки Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області для перерахунку пенсії з урахуванням 50% надбавки грошового забезпечення. При цьому, позивач вважає, що орган Пенсійного фонду зобов'язаний зробити перерахунок пенсії та здійснити її виплату.
Позивач та його представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, просять позов задовольнити.
Представник відповідача органу Пенсійного фонду в судовому засіданні проти змінених позовних вимог заперечили, та вважають, що правові підстави для задоволення позову відсутні.
Справа розглядається без участі представника відповідача Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області.
Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
Позивач неодноразово звертався до Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області з метою отримання довідки для перерахунку пенсії.
В матеріалах справи наявна Довідка Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області за №91-11091 про грошове забезпечення ОСОБА_1. для перерахунку пенсії від 03.04.2008 року.
Позивач вважає, що в дану довідку безпідставно не вказано та не враховано 50% надбавки грошового забезпечення за виконання службових обов'язків пов'язаних з підвищеним ризиком для життя і здоров'я.
У відповідності до п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, з наступними змінами та доповненнями, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Як передбачено абзацом 1 пункту 3 згаданого Порядку, на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
При цьому, у відповідності до вимог пункту 2 зазначеного Порядку списки формуються наступним чином. На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки). Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Згідно п.2 Наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи «Про затвердження Схеми основних організаційних структур військ ЦО України та державної пожежної охорони, прирівняних до органів та підрозділів цивільного захисту МНС» від 16 квітня 2008 року №305, з наступними змінами та доповненнями, який прийнятий на виконання згаданої Постанови Кабінету Міністрів України, наказано Департаменту економіки і фінансів, Департаменту кадрової політики, начальникам головних управлінь (управлінь) МНС в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, керівникам організаційних структур центрального підпорядкування організувати роботу щодо підготовки довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям військ цивільної оборони України, особам рядового і начальницького складу внутрішньої служби та надання їх до територіальних органів Пенсійного фонду України.
Таким чином, саме на органи Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи покладено обов'язок щодо підготовки довідок з урахуванням 50% надбавки грошового забезпечення за виконання службових обов'язків пов'язаних з підвищеним ризиком для життя і здоров'я для перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям військ цивільної оборони України, особам рядового і начальницького складу внутрішньої служби та надання їх до територіальних органів Пенсійного фонду України.
З огляду на викладене, у суду відсутні правові підстави для задоволення позову в частині зобов'язання Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області видати довідку Головному управлінню Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії з урахуванням 50% надбавки грошового забезпечення за виконання службових обов'язків пов'язаних з підвищеним ризиком для життя і здоров'я.
З врахуванням положень статті 19 Конституції України, у суду відсутні правові підстави для задоволення позову в частині визнання неправомірних дій Головного Управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області в частині не нарахування до пенсії 50% надбавки грошового забезпечення за виконання службових обов'язків пов'язаних з підвищеним ризиком для життя і здоров'я, оскільки такий не має повноважень по здійсненню нарахування до пенсії відповідних виплат.
Згідно ч.1 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Таким чином, вимоги позивача до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про перерахунок пенсії і проведення виплати не підлягають задоволенню, оскільки відсутні правові підстави для здійснення такого (відсутні, звернення позивача до органу пенсійного фонду та документи, на підставі яких здійснюється такий перерахунок).
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги безпідставні і необґрунтовані, а тому адміністративний позов не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. В задоволенні позову відмовити.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
3. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений та підписаний 23 вересня 2009 року.
Суддя В.Я.Мартинюк