РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2-86/07 р.
31 січня 2007 року м.Хорол
Хорольський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого судді Винниченка Ю.М., при секретарі Листопад В.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу домоволодіння дійсним та визнання права власності на жилий будинок з господарськими будівлями,
встановив:
Позивач ОСОБА_1. звернувся до суду з даним позовом, вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року між ним та відповідачкою ОСОБА_2, яка діяла від свого імені та від імені своїх малолітніх дітей, було досягнуто домовленість щодо усіх істотних умов договору купівлі - продажу вказаного домоволодіння та відбулося повне виконання ним договору у вигляді повної оплати його вартості в сумі 8 000 гривень, що доводиться письмовими доказами, тобто її розпискою, в якій вона визнає отримання від нього коштів за купівлю вказаного домоволодіння повністю в сумі 8 000 гривень та зобов'язується оформити відповідний договір купівлі-продажу до ІНФОРМАЦІЯ_2 року, але пізніше відповідачка ухилилася від його нотаріального посвідчення, тому він вимушений звернутись до суду з даним позовом.
В попередньому судовому засіданні позивач ОСОБА_1. підтримав позов, пояснивши, що він повністю виконав усі істотні умови купівлі - продажу вказаного домоволодіння та просив суд визнати договір купівлі-продажу домоволодіння, розташованого в АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області, укладений ІНФОРМАЦІЯ_1 року між ним та ОСОБА_2 дійсним, а також визнати за ним право власності на вказане домоволодіння.
Відповідачка ОСОБА_2. позов визнала повністю, тому суд прийшов до висновку, про ухвалення рішення у попередньому судовому засіданні в порядку, встановленому ст. ст. 174 ЦПК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов належить задовольнити повністю на підставі слідуючого.
Відповідно до частини 2 ст. 220 Цивільного кодексу України „Якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами , і відбулося повне або часткове виконання договору , але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення , суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається."
Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом від ІНФОРМАЦІЯ_3 року відповідачка ОСОБА_2 та її малолітні діти доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження є власниками домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області.
Таким чином, ОСОБА_1 є власником вказаного домоволодіння відповідно до досягнутих з відповідачкою ОСОБА_2 усіх істотних умов договору його купівлі-продажу, фактично набувши право власності на нього повністю.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 60, 213, 215, 218 ЦПК України, ст.ст.220 ч.2, 392
Цивільного кодексу України,
вирішив:
Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.
1 .Визнати договір купівлі-продажу домоволодіння, розташованого в АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області, укладений ІНФОРМАЦІЯ_1 року між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження, та ОСОБА_2, дійсним.
2. Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_6 року народження, право власності на домоволодіння, розташоване в АДРЕСА_1 Хорольського району Полтавської області.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Полтавської області шляхом подачі до Хорольського райсуду заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а також апеляційної скарги протягом 20 днів після подання вказаної заяви.