Судове рішення #615753
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ                         Справа №2-84/07

про задоволення позову про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та

додаткових витрат понесених на навчання повнолітньої дитини

у зв"язку з його визнанням у попередньому судовому засіданні

29 січня 2007 року                                                                                                                     м. Хорол

Хорольський районний суд Полтавської області в складі: головуючого - судді Карпушина Г.Л. при секретарі -Корнет В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та додаткових витрат на повнолітню дитину, що продовжує навчання, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1. звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2. про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та додаткових витрат на повнолітню дитину, що продовжує навчання.

В позовній заяві вказувала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року вона вступила до шлюбу з відповідачем, який був зареєстрований Андріївською сільською радою Хорольського району Полтавської області.

Від цього шлюбу сторони мають двох дітей: неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, який проживає з позивачкою, а також повнолітню доньку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, яка навчається на стаціонарі в Полтавському базовому медичному училищі на 4 курсі за спеціальністю „фельдшер" на контрактній основі, що доводиться копією типового договору про навчання та підготовку молодшого спеціаліста за НОМЕР_2. Загальна вартість навчання становить 5040 грн.

Відповідач являється батьком дітей, працює, але не надає матеріальної допомоги на їх утримання. Крім того, відповідач не приймав раніше та не приймає зараз участі у додаткових витратах по оплаті навчання доньки ОСОБА_4.

Діти перебувають на утриманні позивачки, що доводиться довідкою Андріївської сільської ради Хорольського району Полтавської області НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_4 року. Оскільки розмір заробітної плати, яку отримує позивачка, відповідає рівню мінімальної, вказаних коштів останній не вистачає на належне утримання себе та дітей. Діти на даний час не працюють, інших постійних доходів сім"я не має.

В судовому засіданні позивачка змінений позов підтримала і просила стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, в розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу), починаючи з дня подачі заяви і до досягнення ним повноліття. Також вона просила стягнути з відповідача на її користь додаткові витрати в сумі 1120 грн. за оплату навчання повнолітньої доньки ОСОБА_4. При цьому зазначила, що донька починала навчання коли була ще неповнолітньою і повноліття досягла після закінчення половини курсу навчання. Необхідність навчання була викликана потребою підтримки здібностей дитини в області медицини. Враховуючи дані обставини, на її думку відповідач повинен відшкодувати витрати понесені нею на навчання у вказаний період, оскільки вони згідно ст. 185 СК України віднесені до додаткових. Допустити негайне виконання рішення суду.

Відповідач позовні вимоги визнав повністю, та пояснив, що від обов'язків по утриманню дитини до досятгнення нею повноліття та взяття участі у додаткових витрат на дитину він не відмовляється і має намір їх виконувати.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про

 

 

2

задоволення позову.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, належно оцінивши надані докази, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1. про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини та додаткових витрат на повнолітню дитину, що продовжує навчання підлягає до задоволення в повному обсязі на підставі наступного.

Відповідно до ст. 121 СК України права та обов'язки матері, батька і дитини ґрунтуються на походженні дитини від них, засвідченому державним органом реєстрації актів цивільного стану в порядку, встановленому статтями 122 та 125 цього Кодексу.

Згідно зі ст. 122 СК України дитина, яка зачата і (або) народжена у шлюбі, походить від подружжя. Походження дитини від подружжя визначається на підставі Свідоцтва про шлюб та документа закладу охорони здоров'я про народження дружиною дитини.

Судом встановлено, що згідно наданих доказів: копія свідоцтва про шлюб між сторонами; копія свідоцтва про народження ОСОБА_3.; копія свідоцтва про народження ОСОБА_4, сторони є батьками ОСОБА_3. та ОСОБА_4Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

З пояснень сторін та матеріалів справи встановлено, що позивачка дійсно потребує матеріальної допомоги на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3., оскільки заробітна плата, яку вона отримує низька, та є потреба у використанні коштів на своє утримання та оплату навчання та проживання доньки.

З врахуванням обставин, передбачених ст. 182 СК України, на думку суду, позивачкою вірно визначено розмір алементів на утримання неповнолітнього ОСОБА_3., який повинен становити 1/3 частини заробітку (доходу) відповідача.

Відповідно до ст. 185 СК України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо). Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на дитину в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення. Додаткові витрати на дитину можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

Судом встановлено, що між сторонами шлюб розвірваний. На момент коли спільна донька сторін починала навчання, останні фактично у шлюбі не перебували. Вимоги про стягнення аліментів на утримання доньки на той час позивачка не ставила, хоча належної матеріальної допомоги відповідач не надавав. Обов'язки, передбачені ст. 185 СК України, з огляду на обставини справи поширються на відповідача та підлягають ним до виконанню. На момент розгляду справи відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу, не заперечує проти цього і визнає розмір витрат, який угоджений між сторонами.

У відповідності до ст. ст. 81, 88 ЦПК України суд, приймаючи до уваги, що позивачка звільнена від сплати судового збору та витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ, вважає за необхідне стягнути з відповідача в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

 

2

Керуючись ст. ст. 10, 60, 81, 88, 130, 174, 212-215. п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, ст. ст. 121, 122, 180, 182, 185 СК України, суд -

ВИРІШИВ:

Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, уродженця с Петракіївка Хорольського району Полтавської області, жителя с Кузубівка Хорольського району Полтавської області, працюючого в СВК „Андріївський" Хорольського району - на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_7 року народження, аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2року народження, в розмірі 1/3 частини його заробітку (доходу) щомісячно, починаючи з дня подачі заяви, тобто з ІНФОРМАЦІЯ_6 року, і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 додаткові витрати на навчання ОСОБА_4 в сумі 1120 грн.

Стягнути із ОСОБА_2. в дохід держави судовий збір в сумі 51 грн. та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення аліментів із ОСОБА_2. у межах суми платежу за один місяць допустити негайному виконанню.

Рішення може бути оскаржено шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення в 10-денний термін з моменту його оголошення до Хорольського районного суду Полтавської області та подання апеляційної скарги в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Полтавської області через Хорольський районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви на апеляційне оскарження рішення

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація