Справа №2-1349/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2009 року Краснолиманський міський суд Донецької області у складі:
головуючого судді – Саржевської І.В.
при секретарі – Олійник С.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Територіальної громади с. Рубці в особі виконавчого комітету Рубцівської сільської ради, про розподіл спільного нерухомого майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
09.09.2009 р. позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, Територіальної громади с. Рубці в особі виконавчого комітету Рубцівської сільської ради про розподіл спільного нерухомого майна подружжя.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просить позов задовольнити, визнати за нею та ОСОБА_2 право власності на житловий будинок, розташований по вул. 8 Березня, 25 в с. Рубці, в рівних частках за кожним.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав, не заперечував проти його задоволення.
Від виконавчого комітету Рубцівської сільської ради до суду надійшла заява, в якої відповідач просить справу розглянути за їх відсутністю, позовні вимоги позивачки задовольнити.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення у порядку, встановленому ч.4 ст.174 ЦПК України, згідно якої у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_1 і ОСОБА_2 з 1979 року проживали однією сім’єю, були зареєстровані в житловому будинку, розташованому по вул. 8 Березня, 25 в с. Рубці Краснолиманського району Донецької області.
19.06.1980 року Рубцівською сільською радою Краснолиманського району між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було зареєстровано шлюб шлюб.
Подружжя ОСОБА_2 мають трьох дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Домоволодіння, в якому проживала сім*я ОСОБА_5, належала відповідачу – ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченому Рубцівською сільською радою 14.06. 1980 року за реєстром № 155.
Після укладення договору купівлі-продажу, в 1984 році подружжя ОСОБА_2, без отримання відповідного дозволу на будівництво, на закріпленій за вищезазначеним житловим будинком земельній ділянці, повністю перебудували жилий будинок та господарські споруди, але у встановленому законом порядку його не зареєстрували, правовстановлюючий документ на нього не отримали.
Відповідно до висновку начальника відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури, головного архітектора, самовільно побудований одноповерховий житловий будинок розміром (6.95 х 8.75 м) та прибудови до житлового будинку, та господарські споруди не мають порушень архітектурно-будівельних, санітарних та протипожежних норм. Розташований у межах земельної ділянки. Житловий будинок побудований у 1984 році. З часу побудови використовується за призначенням. Житловий будинок на господарські споруди можливо використовувати за призначенням.
Зазначений висновок підтверджується актом обстеження інженера-архітектора КП «Краснолиманського архітектурно-планувального бюро» від 31.08.2009 р.
Відповідно до ст. 331 ЦК України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Статтею 41 Конституції України закріплено право громадян володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Згідно ч.2 ст.41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Згідно статті 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Стаття 376 ч. 3 ЦК України передбачає, що право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.
14.11.2006 р. шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2 і ОСОБА_1 розірвано відділом реєстрації актів цивільного стану Краснолиманського міського управління юстиції Донецької області, актовий запис №186.
На теперішній час між позивачем і відповідачем ОСОБА_2 виник спір щодо власності на зазначене нерухоме майно, який можливо вирішити тільки в судовому порядку.
Відповідно до ст. 368 ЦК України, ст.60 СК України, майно, набуте подружжям за час шлюбу, є їхньою спільною сумісною власністю, якщо інше не встановлено договором або законом.
Враховуючи, те, що в судовому засіданні встановлено, що старий житловий будинок придбано подружжям ОСОБА_2 під час сумісного життя за сімейні кошти, новий житловий будинок збудовано ними спільно на закріпленій земельній ділянці в розмірі 0,27 га (довідка виконавчого комітету Рубцівської сільської ради № 224 від 31.08.2009 р.), будівництво зазначеного будинку та господарсько-побутових будівлів та споруд не порушує права і інтереси інших осіб, позовні вимоги суд визнає обґрунтованими та таким, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.41 Конституції України, ст.ст. 328, 331, 368, 376 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, суд –
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_2 та ОСОБА_1, в рівних частках за кожним, право власності на житловий будинок, жилою площею 32,4 кв.м., та господарсько-побутовими будівлями та спорудами, розташований по вул. 8 Березня, № 25 в с. Рубці Краснолиманського району Донецької області.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Краснолиманський міський суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя -