Судове рішення #6154303
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

 

справа №2а- 5363 /09/1370

П О С Т А Н О В А

 І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

23 вересня 2009 року                                                        

 

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді                         Мартинюка В.Я.

при секретарі                         Колтун Ю.М.

 

з участю представників:     

від позивача -   ОСОБА_1   - головний спеціаліст (довіреність за №7788/06-14 від 14.09.2009 року),

від відповідача - не з'явився,

               

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Управління пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Львова до Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції про скасування постанови , -

 

в с т а н о в и в :

 

Управління пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Львова звернулося в суд з адміністративним позовом до Підрозділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції про скасування постанови.

    Підставами позову є те, що на законодавчому рівні відсутнє регулювання правовідносин, які пов'язані з виплатою допомоги «дітям війни».

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просить позов задоволити.

Відповідач явку уповноваженої особи в судове засідання не забезпечив хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового розгляду справи, а тому справа розглядається без участі його представника.

 

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.

22.07.2009 року відкрито виконавче провадження на виконання виконавчого листа за №2а-11407/08/1370 від 01.07.2009 року.

Даною постановою зобов'язано боржника (позивача у справі) добровільно виконати судове рішення у строк до 29.07.2009 року та письмово повідомити державного виконавця.

Як передбачено ч.1 ст.76 Закону України «Про виконавче провадження» від 21 квітня 1999 року №606-XIV, з наступними змінами та доповненнями, після відкриття виконавчого провадження по виконавчому документу, який зобов'язує боржника вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, державний виконавець відповідно до статті 24 цього Закону визначає йому строк добровільного виконання рішення.

Наслідки за невиконання згаданих вимог передбачені частиною другою цієї ж статті, згідно якої  державний виконавець застосовує до боржника штрафні санкції чи інші заходи, передбачені законодавством, і призначає новий строк виконання.

На виконання згаданих норм та з врахуванням того, що боржником не було виконано судове рішення у встановлений строк, заступником начальника підрозділу 06.08.2009 року винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі визначеному ч.1 ст.87 згаданого Закону, в сумі 510 грн. 00 коп.

Таким чином, у суду відсутні правові підстави для скасування постанови про накладення штрафу, оскільки дії відповідача відповідають вимогам чинного законодавства.

 

При цьому, судом не беруться до уваги посилання позивача на те, що на законодавчому рівні відсутнє регулювання правовідносин, які пов'язані з виплатою допомоги «дітям війни», оскільки такі не вказують на протиправність дій відповідача.

 

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги безпідставні і необґрунтовані, а тому в задоволенні адміністративного позову належить відмовити.

 

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі зі сторін не належить стягувати.

 

Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд  -

 

П О С Т А Н О В И В :

 

1.    В задоволенні позову відмовити.

2.   Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

3.   Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

    Повний текст постанови виготовлений та підписаний 23 вересня 2009 року.

 

      Суддя                                                                             В.Я.Мартинюк

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація