Судове рішення #6154251
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

 

 

ЛЬВІВСЬКИЙ  ОКРУЖНИЙ  АДМІНІСТРАТИВНИЙ  СУД

 

справа № 2а-4616/09/1370

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

14 вересня 2009 року                                                        

 

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді                         Мартинюка В.Я.

при секретарі                         Колтун Ю.М.

 

з участю представників:     

від позивача - ОСОБА_1.   - головний спеціаліст (доручення №334/14 від 13.01.2009 року),

від відповідача - не з'явився,

 

розглянувши справу у відкритому судовому засіданні в м. Львові за позовом Львівського міського центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю (надалі ТзОВ) «Львівські автобусні заводи» про стягнення коштів,

 

В С Т А Н О В И В :

 

що Львівський центр зайнятості звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення з ТзОВ «Львівські автобусні заводи» суми штрафу у розмірі 9907 грн. 97 коп.

    Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не було подано передбачених законом відомостей про вивільнення працівників, а тому до нього застосовано штраф за неподання таких.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з наведених вище міркувань, просить його задоволити.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, вимог ухвали суду від 16.10.2008 року не виконав, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду спору, підтвердженням чого є підпис представника на розписці про отримання повістки, а тому, справа розглядається без участі представника товариства, у відповідності до вимог ч.2 ст.128 КАС України.

 

Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні докази, вивчивши матеріали справи, суд виходив з наступного.

Львівським міським центром зайнятості 03.06.2009 року було проведено перевірку  щодо дотримання ТзОВ «Львівські автобусні заводи» вимог чинного законодавства про зайнятість населення, про що складено відповідний акт за №10.  

Даною перевіркою встановлено порушення відповідачем вимог п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» від 01.03.1991 року за №803-XII (з наступними змінами та доповненнями), а саме не подано передбаченої законом інформації про звільнення на підставі наказу від 07.04.2009 року за №23-кс працівника ОСОБА_2.  

Згідно вимог п.5 ст.20 вищенаведеного Закону, при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.

Таким чином, на адресу відповідача надсилалась вимога від 05.06.2009 року за №4974/14, в якій останньому пропонувалось сплатити штраф у розмірі річної заробітної плати за вивільненого працівника в сумі 9909 грн. 97 коп., яка не була добровільно виконана.

Докази, які б спростовували наведене, у матеріалах справи відсутні та на вимогу суду відповідачем не подані.

 

З огляду на викладене, позов про стягнення 9907 грн. 97 коп. заборгованості слід задовольнити.

 

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

 

Враховуючи наведене, та керуючись ст.ст. 51, 71, 86, 94, 158, 160, 163, 167, 258 КАС України, суд -  

 

П О С Т А Н О В И В:

 

1.     Позов задовольнити.

2.   Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівські автобусні заводи», що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Стрийська,45 (код ЄДРПОУ 33894928) на користь Львівського міського центру зайнятості, що знаходиться за адресою: м.Львів, вул.Кн.Ольги,122 (код ЗКПО 25555035, р/р 37178975900002 в ГУДКУ у Львівські області, МФО 825014, код платежу 50040500) 9907 грн. 97 коп. штрафу за неподання інформації про вивільнення працівника.

3.  Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4.  Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Повний текст постанови виготовлено та підписано 14 вересня 2009 року.

 

            Суддя                                                                      В.Я.Мартинюк

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація