Справа № 2а-241 / 2009 р.
УХВАЛА
28 вересня 2009 року
Черкаський районний суд Черкаської області, який діє як адміністративний суд, у складі:
головуючого судді Пальонного В.С.
при секретарі Івлєвій С.М.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні у залі суду в м. Черкаси справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Черкаському районі про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни , -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного Фонду України в Черкаському районі про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни, обґрунтовуючи позов тим, що відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має статус дитини війни і їй має виплачуватись щомісячна соціальна допомога в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але в 2006-2008 рр їй така допомога не виплачувалась.
Посилаючись на рішення Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року, яким визнано неконституційним положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» в частині зупинення дії ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», позивачка проводить розрахунок недоплачених їй в 2006-2008 рр сум щомісячної соціальної допомоги і просить поновити їй строк звернення до суду за захистом своїх прав та зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити їй вказану щомісячну соціальну допомогу за період з 2006року по грудень 2008 року.
Відповідно до ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Управління Пенсійного Фонду, як орган, що здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, є суб’єктом владних повноважень і звертаючись до суду з адміністративним позовом до нього, позивач повинен зазначити, в чому полягає порушення його прав відповідачем, які рішення, дії чи бездіяльність відповідача він вважає і просить визнати протиправними, в чому полягає така протиправність та яким способом він просить усунути порушення його прав.
В той же час вимоги позивачки зводяться до зобов’язання відповідача виплатити їй недоплачену щомісячну соціальну допомогу в певній сумі.
Зазначені вимоги носять суто цивільно-правовий характер і відповідно такий позов не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Наданням їй судом можливості уточнити позовні вимоги позивачка не скористалася.
Враховуючи вищевикладені обставини суд вважає, що провадження у даній справі підлягає закриттю, оскільки справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Разом з тим суд вважає необхідним роз’яснити позивачці, що вона має право звернутися з такими позовними вимогами до відповідача до Черкаського районного суду Черкаської області у порядку цивільного судочинства.
Керучись ст. ст. 2, 4, 157 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Черкаському районі про зобов’язання нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу дітям війни закрити.
Роз’яснити позивачці, що вона має право звернутися з такими позовними вимогами до відповідача до Черкаського районного суду Черкаської області в порядку цивільного судочинства.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до суду першої інстанції протягом п’яти діб заяви про апеляційне оскарження, з подальшим поданням протягом 10 діб апеляційної скарги, або у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 186 КАС України..
Суддя Черкаського районного суду В.С.Пальонний