Справа №1п -25/09
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2009 року м. Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області у складі: головуючого судді Пилип’юка І.В., при секретарі Флора Г.І., з участю прокурора Сащука В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вижниця кримінальну справу з постановою про звільнення від кримінальної відповідальності по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки та жительки с. Замостя Вижницького району Чернівецької області, громадянки України, з освітою неповною середньою, одруженої, пенсіонерки, непрацюючої, раніше не судимої,
- у вчиненні злочину передбаченого ст.310 ч.1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Вижницького районного суду поступила кримінальна справа по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст.310 ч.1 КК України з постановою про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.
Згідно постанови ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що не маючи ліцензії на культивування наркотиковмісних рослин в квітні 2009 року (точної дати на досудовому слідстві не встановлено) на своїй присадибній ділянці за місцем проживання в с. Замостя Вижницького району незаконно посіяла і на протязі весни 2009 року вирощувала без мети збуту мак снодійний в кількості 324 рослини, кожна з яких має самостійний корінь.
04 липня 2009 року під час подвірного обходу працівниками міліції Вижницького РВ на земельній ділянці ОСОБА_1 в с. Замостя Вижницького району виявлено та вилучено снодійний мак в кількості 324 рослини, кожна з яких має самостійний корінь.
Підсудна ОСОБА_1в судовому засіданні свою вину визнала повністю, щиро розкаялась у вчиненому і показала, що в квітні місяці 2009 року точної дати не пам’ятає на власній земельній ділянці біля житлового будинку в с. Замостя для власних потреб посіяла мак та шляхом прополювання та проріджування вирощувала його. Крім того підтвердила, що 04 липня 2009 року в господарство прийшли працівники міліції та запросивши понятих стали вимикати рослини маку. При підрахунку шляхом складання встановлено 324 рослини, кожна з яких має самостійний корінь. Просила кримінальну справу у відношенні неї закрити та звільнити від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям.
Враховуючи те, що підсудна та інші учасники процесу не оспорюють фактичні обставини справи і судом встановлено, що вона правильно розуміє зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності її позиції, заслухавши думку учасників процесу, та роз'яснивши їм положення ст.299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів по справі, відносно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Прокурор в судовому засіданні постанову про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 у зв’язку з дійовим каяттям підтримав, просив клопотання задовольнити та провадження по справі закрити.
Суд, заслухавши клопотання прокурора, думку підсудної, яка проти закриття кримінальної справи та звільнення від кримінальної відповідальності не заперечувала, вважає, що є всі підстави для звільнення від кримінальної відповідальності.
З даних характеристики вбачається, що підсудна ОСОБА_1 позитивно характеризується по місцю проживання, є пенсіонеркою, вчинений нею злочин відноситься до категорії невеликої тяжкості, вперше притягується до кримінальної відповідальності.
Згідно ст.45 КК України, особа яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.
Статтею 7-2 ч.1 КПК України, встановлено, що прокурор, а також слідчий за згодою прокурора за наявності підстав, зазначених у статті 45 Кримінального кодексу України, вправі своєю мотивованою постановою направити кримінальну справу до суду для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності.
Відповідно до ст.282 КПК України, якщо під час судового розгляду будуть установлені підстави для закриття справи, передбачені ст.7-2 цього Кодексу, суд, вислухавши думку учасників судового розгляду і висновок прокурора, своєю мотивованою ухвалою, а суддя - постановою закриває справу.
Судом встановлено, що оскільки підсудна ОСОБА_1 вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, щиро покаялася у вчиненому, активно сприяла в розкритті злочину, являється пенсіонером та особою похилого віку, проти закриття справи не заперечує, то вказані обставини виключають провадження по справі.
На підставі ст.ст. 44 ч.2, 45 КК України, керуючись ст.ст. 7-1, 7-2, 282 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_2від кримінальної відповідальності по ст.310 ч.1 КК України у зв’язку з дійовим каяттям, кримінальну справу відносно неї провадженням закрити.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 підписку про невиїзд – скасувати.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Чернівецькій області р/р 35220002000298, ЄДРПОУ 2575279, МФО 856135 УДК в Чернівецькій області 187.68 коп.
Речові докази, які зберігаються в камері схову Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області: 322 рослини снотворного маку - знищити.
Постанова може бути оскаржена в Апеляційний суд Чернівецької області на протязі 7 діб з дня її проголошення через Вижницький районний суд.
Суддя: