Справа: №1-161/09
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 вересня 2009 року м.Вижниця
Вижницький районний суд Чернівецької області в складі: головуючого судді Пилип’юка І.В., при секретарі Флора Г.І., з участю прокурора Лукіянчука В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Вижниця кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, громадянки України, уродженки с. Мілієве, жительки АДРЕСА_1, з освітою неповною середньою, вдови, пенсіонерки, раніше не судимої,
- у вчинені злочину, передбаченого ст. 310 ч.1 КК України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 не маючи ліцензії на культивування наркотиковмісних рослин в квітні 2009 року (точної дати на досудовому слідстві не встановлено) на своїй присадибній ділянці за місцем проживання в с. Банилів Вижницького району незаконно посіяла і шляхом просапування на протязі весни 2009 року вирощувала без мети збуту мак снодійний в кількості 163 рослини, кожна з яких має самостійний корінь.
06 липня 2009 року під час подвірного обходу працівниками міліції Вижницького РВ на земельній ділянці ОСОБА_1 в с. Банилів Вижницького району виявлено та вилучено снодійний мак в кількості 163 рослини, кожна з яких має самостійний корінь.
Підсудна ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину визнала повністю, щиро розкаялась у вчиненому і показала, що в квітні місяці 2009 року точної дати не пам’ятає на власній земельній ділянці біля житлового будинку в с. Банилів для власних потреб посіяла насіння маку та шляхом просапки вирощувала його. Крім того підтвердила, що 06 липня 2009 року в господарство прийшли працівники міліції та запросивши понятих стали вимикати рослини маку. При підрахунку шляхом складання встановлено 163 рослини, кожна з яких має самостійний корінь. Просила суворо не карати.
Крім повного визнання своєї вини підсудною ОСОБА_1, її вина у вчинені злочину підтверджується матеріалами кримінальної справи, зокрема:
- протоколом огляду місця події та фототаблицею до нього від 06.07.2009 року, з даних якого вбачається, що місцем події є земельна ділянка ОСОБА_1 с. Банилів , з якої вилучено 163 рослини снодійного маку (а.с.6-8)
- висновком експерта №400-Х від 13.07.2009 року, з даних якого вбачається, що надані на дослідження в якості зразка зелені рослини в кількості 5 (п’ять) шт., вилучені з присадибної ділянки ОСОБА_1 є наркотиковмісними рослинами виду мак снотворний. (а.с.24-29).
Враховуючи те, що підсудна та інші учасники процесу не оспорюють фактичні обставини справи і судом встановлено, що вона правильно розуміє зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності та істинності її позиції, заслухавши думку учасників процесу, та роз'яснивши їм положення ст.299 КПК України, суд визнає недоцільним дослідження інших доказів по справі, відносно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються.
Таким чином, суд вважає, що вина підсудної ОСОБА_1 доведена, її дії правильно кваліфіковано за ст.310 ч.1 КК України, оскільки в судовому засіданні з достовірністю встановлено, що вона своїми умисними діями, незаконно посіяла та вирощувала снотворний мак в кількості 163 рослин.
Обираючи вид та міру покарання підсудній ОСОБА_1 суд враховує характер та ступінь тяжкості вчиненого нею злочину, який відноситься до злочину невеликої тяжкості, особу винної, яка проживає в незадовільних матеріальних умовах, обставин, що обтяжують та пом’якшують покарання.
Те, що підсудна вперше вчинила злочин невеликої тяжкості, позитивно характеризується по місцю проживання, у вчиненому щиро розкаюється, є особою похилого віку, суд визнає за обставини, які пом’якшують покарання.
Обставин, які обтяжують підсудній покарання судом не встановлено.
З врахуванням всіх обставин по справі, особи винної, суд вважає, що її виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства ї ОСОБА_1 необхідно призначити покарання в межах мінімальної санкції передбаченої ст.310 ч.1 КК України, що буде необхідне й достатнє для її виправлення та попередження нових злочинів.
Відповідно до ч.4 ст.74 КК України особа, яка вчинила злочин невеликої тяжкості, може бути за вироком суду звільнена від покарання, якщо буде визнано, що з урахуванням бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці цю особу на час розгляду справи в суді не можна вважати суспільно небезпечною.
Дослідивши матеріали справи, встановивши обставини справи та дані про особу підсудної, суд визнає, що на час розгляду справи в суді з урахуванням бездоганної поведінки і сумлінного ставлення до праці ОСОБА_1, не можна вважати суспільно небезпечною, а тому суд вважає що є підстави для звільнення від покарання.
Суд вважає, що саме звільнення від покарання буде необхідним і достатнім для виправлення підсудної та попередження вчинення нею нових злочинів.
На підставі ч.4 ст.74 КК України, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст.310 ч.1 КК України і призначити їй покарання у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів в розмірі 1700 гривень.
Звільнити засудженого ОСОБА_1 від призначеного покарання внаслідок втрати особою суспільної небезпечності.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1 до набрання вироком чинності залишити обрану - підписку про невиїзд.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Чернівецькій області р/р 35220002000298, ЄДРПОУ 2575279, МФО 856135 УДК в Чернівецькій області 187.68 коп.
Речові докази, які зберігаються в камері схову Вижницького РВ УМВС України в Чернівецькій області: 161 рослини снотворного маку - знищити.
Вирок може бути оскаржено в апеляційний суд Чернівецької області через Вижницький районний суд на протязі 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя:
- Номер:
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-161/09
- Суд: Ленінський районний суд м. Харкова
- Суддя: Пилип'юк І.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.05.2011
- Дата етапу: 30.05.2011