Справа №2/331/1263/14
331/3798/14-ц
У Х В А Л А
28 травня 2014 року місто Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду міста Запоріжжя Скользнєва Н.Г., перевіривши відповідність позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2, МКП «Основаніє», про зміну договору найму житлового приміщення та визначення порядку користування квартирою, вимогам статей 119, 120 ЦПК України,
В С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, МКП « Основаніє», про визначення порядку користування жилим приміщенням, а саме квартирою 129 в буд. № 8А по вул.. Українській в м. Запоріжжі, виділивши позивачці для проживання кімнату площею 17 кв.м., а відповідачеві ОСОБА_2 – кімнату площею 17, 5 кв.м., залишивши у загальному користуванні коридор, ванну, туалет, кухню та кладовку ; зобов»язання відповідача – МКП « Основаніє» укласти з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 окремі договори найму житлового приміщення на вказані кімнати та відкрити на їх ім.»я окремі особові рахунки на кімнати.
Відповідно до ч.1 ст. 2 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу та Закону України « Про міжнародне приватне право».
Стаття 119 ЦПК України містить вичерпний перелік вимог до форми та змісту позовної заяви.
Як на правову підставу позову позивачка посилається, в тому числі на ст. 104 ЖК України. У пункті 16 постанови Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.04.85 « Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» надані роз»яснення судам, що в силу ст. 104 ЖК суд вправі задовольнити вимоги члена сім»ї наймача про поділ жилого приміщення, якщо жилу площу, що припадає на нього ( або з урахуванням укладеної угоди про порядок користування жилим приміщенням), може бути виділено у вигляді ізольованого приміщення, яке складається з однієї або кількох кімнат, розмір якого не менше встановленого для надання однієї особі.
В свою чергу, позивач порушує питання щодо визначення порядку користування жилим приміщенням . Як на думку суду, обраний позивачем спосіб захисту порушеного права не відповідає вимогам чинного житлового законодавства. А тому, позивачеві слід, з посиланнями на норми матеріального права, обґрунтувати заявлену вимогу, або обрати спосіб захисту порушеного права у відповідності до норм ЖК.
Зазначене вказує на невідповідність позову вимогам п.3 ч.2 ст. 119 ЦПК.
Надалі, по тексту позову позивачка посилається на можливу необхідність переобладнання жилого приміщення, з метою подальшого укладення окремих договорів найму житлового приміщення та відкриття окремих особових рахунків на кімнати. Суд звертає увагу позивача на положення ст. 100 ЖК. А тому, з огляду на вказану норму права, позивачеві слід по тексту позову викласти обставини справи , дослідження яких дозволить суду вирішити спірну ситуацію з урахуванням положень наведеної норми права.
Всупереч вимогам п.6 ч.2 ст. 119 ЦПК, позивачем по тексту позову не зазначені докази, що підтверджують кожну обставину, на яку позивачка посилається в обґрунтування заявлених позовних вимог.
На підставі викладеного , суд позбавлений можливості прийняти до свого провадження даний позов у первісному вигляді, як такий, що складений в неналежному обсязі, необхідному для правильного і своєчасного розгляду і вирішення справи у визначений законом строк.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119 -121 ЦПК України, або не сплачено судовий збір, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, МКП « Основаніє», про зміну договору найму житлового приміщення та визначення порядку користування квартирою, залишити без руху.
Повідомити представника позивача про необхідність у строк, який не може перевищувати п»яти днів з дня отримання ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме : надати суду позов в новій редакції з вірно сформульованим змістом позову, виклавши по тексту заяви обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги ; з зазначенням доказів, що підтверджують кожну обставину, на яку позивач посилається в обґрунтування своєї позиції ; з зазначенням норм права, які регулюють спірні правовідносини, з дотриманням інших вимог суду, викладених по тексту ухвали та ст. 119, 120 ЦПКУ.
Роз’яснити, що інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає
Суддя: Н.Г.Скользнєва
28.05.2014