Рівненський міський суд Рівненської області
м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17
справа №2-11286/10
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
5 жовтня 2010 року м. Рівне
Рівненський міський суд
головуючий Цвіркун О.С.
при секретарі Власюк О.В.,
з участю позивача ОСОБА_1
представника позивача ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Рівному цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням, суд-
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та пояснила, що відповідно до договору дарування від 6 червня 1995 року є власником квартири АДРЕСА_1. На даний час в квартирі значиться зареєстрованим відповідач. З моменту реєстрації ОСОБА_3 в квартирі ніколи не проживав, і не проживає. Реєстрація відповідача на належній їй жилій площі та фактичне його не проживання зумовлює до зайвих витрат по оплаті комунальних послуг. Просить зобов'язати відповідача усунути перешкоди в користуванні та розпорядженні майном шляхом зняття його з реєстрації за вказаною адресою.
Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча про день та час слухання справи був повідомлений належним чином. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розглядів справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Вислухавши пояснення позивача, його представника, свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до договору дарування від 6 червня 1995 року, обдарована ОСОБА_1 прийняла в дар квартиру АДРЕСА_1., м. Рівне.
Згідно оглянутої в суді будинкової книги, відповідач ОСОБА_3, значиться зареєстрованим в указаній квартирі з 4 червня 2000 року.
Свідки ОСОБА_4 та ОСОБА_5 засвідчили у суді, що відповідач не проживає у квартирі протягом 6 місяців.
Статтею 150 ЖК України передбачене право громадяни, які мають у приватній власності будинок (частину) будинку, користуватись ним для особистого проживання членів їх сімей і право розпоряджатись цією власністю на свій розсуд, дарувати, продавати, заповідати, здавати в оренду, обмінювати, закладати, укладати інші не заборонені законом угоди.
Згідно ч.1 ст.71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або члена його сімї за ним зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.
Статтею 72 ЖК України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановленні строки, проводиться в судовому порядку.
Оцінивши вищенаведені докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що відповідач, будучи зареєстрованим у квартирі позивача перешкоджає користуванню належним позивачеві майном через необхідність нести додаткові витрати по оплаті комунальних послуг відповідно до кількості зареєстрованих чоловік, а тому позов є обгрунтованим і підлягає задоволенню.
Як слідує із ч. 2 ст. 2 Закону України „ Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією. законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.
На підставі викладеного, ст.ст.71,72, 150 ЖК України, керуючись ст. ст. 10,11,60,88,212,214,215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_6 про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, про усунення перешкод у здійсненні права користування квартирою задоволити.
Визнати ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, таким що втратив право користування житлом - квартирою №36 по вул. Замкова 10-А в м. Рівне.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.
На рішення може бути подано апеляцію до апеляційного суду Рівненської області протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду,шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя Рівненського міського суду О.С. Цвіркун.