Справа № 2а-5370/08/0770
Ряд статзвіту 6.13
Код - 04
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 червня 2009 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Рейті С.І.
при секретарі судового засідання - Гошовській К.Г.
за участю
прокурора: не з'явився
позивача: Вашкеба О.В. - головний спеціаліст-юрисконсульт Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (довіреність від 22.08.2008 року № 6018/06) відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Мукачево в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в. Мукачево до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості із сплати страхових внесків (недоїмки) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 767, 84 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову, -
ВСТАНОВИВ:
У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 22 червня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 25 червня 2009 року.
Прокурор м. Мукачево звернувся до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево (далі - позивач) до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), яким просить стягнути заборгованість із сплати страхових внесків (недоїмки) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 937, 84 грн.
В судовому засіданні представником позивача подано заява про зменшення позовних вимог, згідно якої відповідач частково погасив наявну заборгованість, сплативши 170, 00 грн., в зв'язку з чим просить стягнути заборгованість у сумі 767, 84 грн. Представник позивача підтримав уточнені (зменшені) позовні вимоги, просить позов задовольнити з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач письмове заперечення проти позову з належними доказами не подав, свого представника в судові засідання 30.04.2009 року та 22.06.2009 року не направив, не повідомив суд про причини не прибуття, хоча належним чином був повідомлений судом про відкриття провадження в адміністративній справі, про дату, час і місце розгляду даної справи (направлена судом кореспонденція повернута з відміткою поштового відділення: "не має вдома". Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, станом на 10.06.2009 року фізична особа -підприємець ОСОБА_1 зареєстрований (проживає) за адресою: АДРЕСА_1, тобто за адресою вказаною в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція судуОтже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
встановив:
Відповідач зареєстрований як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та ним були порушені вимоги ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року № 1058-IV (з наступними змінами та доповненнями, далі - Закон 1058), у зв'язку з чим утворилась заборгованість по сплаті внесків у сумі 767, 84 грн.
Згідно поданих відповідачем 16.05.2007 року розрахунків суми страхових внесків за 2005 рік (а.с.12) та за 2006 рік (а.с. 13), ним нараховані внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вказані роки у сумі 764, 64 грн. (в тому числі, за 2005 рік - 230, 40 грн., за 2006 рік - 534, 24). Позивачем проведено перерахунок, та донараховано до сплати суму 3, 20 грн. страхових внесків, що підтверджується повідомленням - розрахунком (а.с. 11). Зазначена сума страхових внесків відповідачем не сплачена, в зв'язку з чим утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перед позивачем у сумі 767, 84 грн.
Відповідно до п. 5 ч. 9 ст. 106 Закону 1058, 16 травня 2007 року позивачем прийнято рішення за № 73Ф про застосування фінансових санкцій за неподання розрахунку сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування (а.с.9) у строки, визначені законодавством, та даним рішенням до відповідача застосовано фінансову санкцію у розмірі 170, 00 грн. (штрафна санкція відповідачем сплачена, в зв'язку з чим позивачем подано заява про зменшення позовних вимог щодо стягнення заборгованості в зазначеній сумі).
Відповідно до п. 1 ст. 1 та ст.3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 року № 400, платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи -суб'єкти підприємницької діяльності. Збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.
Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 17, ч.3 ст. 18 і ч. 6 ст. 20 Закону 1058, страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України у порядку, встановленому цим Законом. Перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі у безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Згідно п.8.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція), органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
Відповідно до ст. 106 Закону 1058 та п.п. 8.4., 8.5 Інструкції страхувальник зобов'язаний сплатити зазначені у вимозі суми протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки. У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату боргу, страхувальник узгоджує її з органами Пенсійного фонду, а у разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку. Однак, відповідач направлені позивачем вимоги про сплату боргу в судовому порядку не оскаржив та заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не сплатив.
Згідно ст. 106 Закону 1058, у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
За наведених обставин, позовні вимоги обґрунтовані, заявлені відповідно до чинного законодавства, відповідачем не спростовані та підлягають до задоволення в повному обсязі в уточнених (зменшених) позовних вимогах.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 137, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов прокурора м. Мукачево в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в. Мукачево до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості із сплати страхових внесків (недоїмки) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 767, 84 грн., в уточненому (зменшеному) предметі позову - задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Мукачево (Закарпатська область, м. Мукачево, вул. Пушкіна, 30 код 20449647) заборгованість по сплаті страхових внесків (недоїмки) на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі 767, 84 грн. (сімсот шістдесят сім гривен вісімдесят чотири копійки).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.