Судове рішення #613739
Справа № 2-а- 37/2007

Справа № 2-а- 37/2007

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ        УКРАЇНИ

22   січня 2007   року Фастівський міськрайонний суд Київської області в складі: Головуючого - судді Остахнович А.В., при секретарі -Чередніченко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Фастові   цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Київського областного військового комісаріату   про

перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Фастівського міськрайонного суду для вирішення вищезазначеного спору посилаючись на те, що КОВК не провів перерахунок раніше призначеної пенсії з урахуванням премії 33,3% місячного грошового забезпечення, вказаного у грошовому атестаті, яка передбачена п.З Постанови КМУ від 22.05.2000 року № 829..

В судовому засіданні позивач наполягав на задоволенні уточнених позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання своїх представників не направив, про день і час розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи та представлені докази суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю, виходячи з наступного.

Згідно з дослідженим в суді витягом з наказу НОМЕР_1 від 28.06.1993 р. позивача звільнено з військової служби у запас за ст.59 п."з" - за власним бажанням, має вислугу - 20 календарних років..

Як видно з досліджених в судовому засіданні копії грошового атестата позивача та довідки КОВК про нарахування пенсії (пенсійна справа ІНФОРМАЦІЯ_1 ) він, крім окладу за військовим званням та посадового окладу, отримував щомісячну надбавку 40% за службу в Збройних Силах України.

У судовому засіданні позивач пояснив, що розрахунок пенсії було здійснено без врахування премії (33,3% місячного грошового забезпечення), яку позивач повинен був отримувати згідно п.З Постанови КМУ від 22 травня 2000року №829 і наказом Міністра Оборони України від 05.03.2001 року №75 п.1.1.

Суд бере до уваги, що згідно зі ст.4 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.91 норми та порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців встановлюються спеціальним законом, однак цій категорії громадян надається також право і на одержання пенсії на підставах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.91, при цьому на рівні із заробітною платою робітників і службовців враховуються всі види грошового забезпечення військовослужбовців.

Вказана норма є чинною і на момент розгляду даної справи, при цьому її положення про те, що при призначенні пенсій військовослужбовцям враховуються всі види їх грошового забезпечення суд оцінює як основний принцип реалізації права даної категорії громадян на пенсійне забезпечення, який знайшов своє втілення і у спеціальному військовому законодавстві.

Так, відповідно до статті 43 Закону України від 9 квітня 1992 року № 2262 "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", якою передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, які мають право на пенсію за цим Законом, обчислюються з грошового забезпечення цих військовослужбовців.

При цьому для обчислення їм пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію і умови служби у порядку і розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.

Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей",

 

визначає в залежності від чого визначається грошове забезпечення військовослужбовців. Стаття 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" також чітко не передбачила складових грошового забезпечення, а тільки визначила, що при обчисленні пенсій враховуються відповідні оклади за посадою, військовим чи спеціальним званням, процентна надбавка за вислугу років, надбавки за вчене звання і вчену ступінь, кваліфікацію і умови служби.

Статтею 1.1. Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України, затвердженим наказом Міністра оборони України від 5 березня 2001 року № 75 і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.03.2001 за № 251/5442 передбачено:"1.1. Грошове забезпечення військовослужбовців визначається залежно від посади, військового звання, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання, тривалості та умов військової служби. Воно складається з окладів грошового утримання та додаткових видів грошового забезпечення.

До окладів грошового утримання належать оклади за військовим званням та посадові оклади.

Додаткові види грошового забезпечення включають підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, одноразові й щомісячні винагороди, морське грошове забезпечення, матеріальні та грошові допомоги і премію."

Таким чином, премія (33,3%) входить до додаткових видів грошового забезпечення і у КОВК були всі підстави для її врахування і перерахування розміру пенсії позивача.

Пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" більш конкретно встановлено, що пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення:

· окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням;

· окладу за військове звання;

· процентної надбавки за вислугу років;

· додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби).

Право позивача на перерахунок пенсії прямо передбачено ч. З статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" де зазначено, що призначені військовослужбовцям та членам їх сімей за цим Законом пенсії перераховуються з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Частиною першою пункту 4 закону України "Про внесення змін до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 04 липня 2002 року № 51-IV Кабінету Міністрів України доручалося забезпечити проведення перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям з відповідних сум грошового забезпечення, встановлених на 01 січня 2003 року;

Пунктом 8 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей" передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям та членам їх сімей у зв'язку зі зміною розмірів грошового забезпечення, що сталося після звільнення зі служби офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, провадиться щорічно виходячи з установленого станом на 1 січня поточного року розміру грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, з якого обчислюються пенсії.

Наказом Міністра оборони України від 08 серпня 1994 року № 205 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5 вересня 1994 р. за № 212/422) „Про затвердження Положення про порядок призначення та виплати в Міністерстві оборони України державних пенсій і допоміг військовослужбовцям та членам їх сімей" (із змінами, внесеними згідно з наказами Міноборони № 83 від 12.03.97, № 64 від 11.03.2000) передбачено введення в дію механізму проведення перерахунку

 

раніше призначених пенсій. Так, пунктом 118 цього Положення встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям і членам їх сімей у зв'язку зі зміною розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення, з якого обчислюються пенсії, після звільнення зі служби військовослужбовців, провадиться з тієї ж дати, з якої підвищується грошове забезпечення відповідних категорій військовослужбовців.

Зазначені вище роз'яснення Міністерства юстиції України та вказівка Міністра Оборони України, відповідають чинному законодавству України, ґрунтуються на загальних принципах пенсійного забезпечення військовослужбовців, а тому суд поряд з іншими доказами бере їх до уваги.

Позивач не отримував премію у розмірі 33.3% місячного грошового забезпечення, тому суд вважає переконливими доводи позовної заяви позивача про правові підстави на здійснення йому перерахунку раніше призначеної пенсії.

Суд наголошує, що стаття 24 Конституції України встановлює, що всі громадяни України мають рівні конституційні права (у даному випадку - право на пенсійне забезпечення) і свободи та є рівними перед законом. Рівність громадян перед законом у даному випадку полягає і у тому, що військовослужбовці, які займали рівні за штатною категорією посади, мають однакові військові звання, кваліфікацію, наукову ступінь і вчене звання, тривалість та умови проходження служби, повинні отримувати однакову за розміром пенсію, розмір якої не може залежати від часу виходу на пенсію.

Беручи до уваги встановлені судом факти і відповідні їм правовідносини, оцінюючи надані сторонами докази, суд вважає позовні вимоги позивача обґрунтованими, а тому вони підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 51, 79, 159 КАСУ України, ст.ст. 21,22,24,55

Конституції України, ст. 10,43 ч.2,ст.55,63 Закону України "Про пенсійне забезпечення

військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших

осіб" від 09.04.1994 року з наступними змінами та доповненнями, постановою КМУ від 17.07.1992

року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової

допомоги особам офіцерського складу..." із наступними змінами, Указом Президента України від

05.05.2003 року № 389 "Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства

внутрішніх справ України, Державного комітету усправах охорони державного кордону України та

Управління державної охорони України за безперервну службу", Указом Президента України від

14.07.1999 року № 847/99 "Про додаткові заходи щодо впорядкування грошового забезпечення

військовослужбовців Збройних Сил України", Указом Президента України від 23.02.2002 року № 173

"Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу

органів внутрішніх справ", суд-    ВИРІШИВ:

Позовні вимоги     ОСОБА_1                                                  до Київського обласного військового

комісаріату задовольнити повністю.

Зобов'язати КОВК провести перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії за вислугу років з урахуванням щомісячної премії 33,3%. з 01.11.1996 року

Постанова може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Київської області через Фастівський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація