Судове рішення #6135988

Справа №2-2357/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

19 грудня 2007 року     Ковельський міськрайонний суд

Волинської області в складі: головуючого - судді Наваляного А.Д.

з участю секретаря Федорук Г.Б.

позивача - ОСОБА_1

відповідачів - ОСОБА_2, ОСОБА_3

розглянувши під час попереднього судового засідання у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковель цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду із позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування.

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що її чоловіку - ОСОБА_4 на праві приватної власності належала квартира АДРЕСА_1. 04.08.1995 року ОСОБА_4 помер. Після смерті чоловіка відкрилась спадщина на все належне останньому майно в тому числі й на частку в квартирі. Право на спадщину за законом виникло у позивача, як дружини померлого та дітей, а відповідачів по справі. У встановлений законом строк позивач звернулась до нотаріального органу за місцем відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини, однак свідоцтво про право на спадщину видано не було. Відповідачі з заявами до нотаріального органу не звертались. Враховуючи положення ст.60 Сімейного Кодексу України, яка передбачає, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності прохає суд визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_2 з врахуванням належної їй 1/2 частки в даному житлі на праві спільної сумісної власності, - в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_4.

В судовому засіданні позивач позов підтримала повністю, з підстав, викладених у заяві, прохає його задовольнити, судові витрати по справі прохає віднести за її рахунок.

Відповідачі в судовому засіданні позов визнали, не заперечують проти його задоволення.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення.

Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Як вбачається з копії ордеру на жиле приміщення ОСОБА_4 а також членам його сім"ї надано квартиру № 85, по вул. Володимирська, 93 в м. Ковель.

З копії свідоцтва про смерть серії 1-ЕГ № 274838 вбачається, що ОСОБА_4

Михайлович помер 04.08.1995 року.

Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина на все належне останньому майно, в тому числі й на частку в квартирі.

Відповідно до п.п. 4, 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України в редакції Закону 2003 року, до вказаних правовідносин застосовуються правила Розділу VII ЦК України в редакції Закону 1963 року.

Згідно ст. 548 ЦК України (в редакції 1963 року) для придбання спадщини необхідно щоб спадкоємець її прийняв.

Відповідно до ст. 549 ЦК України (в редакції 1963 року), визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або, якщо він подав державній нотаріальній конторі за місцем відкриття спадщини заяву про прийняття спадщини.

Як стверджено сторонами у справі та як слідує зі спадкової справи заповіт ОСОБА_4 не укладався, а право на спадщину за законом виникло у спадкоємців першої черги - дружини померлого та дітей. Вказані обставини стверджуються письмовими доказами у справі (копією свідоцтва про укладення шлюбу та копіями свідоцтв про народження дітей), інших спадкоємців за законом після померлого немає.

Стаття 60 Сімейного Кодексу України передбачає, що майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловіку на праві спільної сумісної власності.

З огляду на вище вказану норму закону, слід вважати, що позивачу ОСОБА_4 С В. належить 1/2 частка в квартирі на праві спільної сумісної власності подружжя.

На момент відкриття спадщини позивач - ОСОБА_1 проживала разом із спадкодавцем; про відмову від спадщини не заявляла та, напроти звернулась до нотаріального органу за місцем відкриття спадщини з заявою про прийняття спадщини; інші спадкоємці за законом - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 спадщину приймати не бажають та не заперечують проти визнання права власності на вказане спадкове майно саме за позивачем по справі.

Враховуючи встановлені факти та відповідні їм правовідносини, суд приходить до висновку про підставність вимог позивача.

Судові витрати віднести за рахунок позивача, - за її клопотанням.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 10, 11, 174, 209, 212, 214-215 ЦПК України ст. ст. 370, 372, 1216, 1217, 1218, 1222, 1241, 1261, 1268 ЦК України,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_3, - в порядку спадкування, після смерті ОСОБА_4.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та поданням апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація