Справа № 2-617,2007р.
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007г. Сакський міськрайонний суд міста Саки одноосібно суддею Павловською І.Г.
при секретарі Золотарьові А.С, розглянувши у відкритому судовому засіданні в р. Саки цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання такими, що втратили право користування квартирою,
встановив.
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання такими, що втратили право користування квартирою, мотивуючи свою вимогу тим, що 26.07.2006 р. вона купувала квартиру АДРЕСА_1 в якої власниками 1\3 частини були відповідачі по справі. У даній квартирі не мешкають, однак мають прописку і не знялися з реєстрації добровільно. Вказана прописка порушує ії право власності як нового власника, тому вона просить визнати їх такими, що втратили право користування квартирою і скасувати їх реєстрацію.
У судовому позивачка наполягала на позові.
Відповідачі у судове засідання не з'явилися, про дату розгляду справи повідомлені у відповідності п.9 ст.74 ЦПК України. По згоді позивача суд визначає рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенню ст. 224 ЦПК України.
Перевіривши матеріали справи, суд не знаходить позов, таким що підлягає задоволенню по наступних мотивах.
Судом безперечно встановлено, що 26.07.2006 року був укладений договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 між позивачем по справі і відповідачами по справі Дана квартира приватизована і зареєстрована за позивачем у БТІ на підставі договору купівлі продажу (а.с.4-6).
Також, судом встановлено, що відповідачі зареєстрований за адресою: квартирі АДРЕСА_1 і на даний момент з реєстрації не знялися, однак фактично не мешкають, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов (а.с.8,9).
Через п.2 ст.48 Закон України «Про власність» власник може вимагати усунення всяких порушень його права, хоча б ці порушення і не були сполучені з позбавленням володіння і відшкодування заподіяних цим збитків.
Тому суд приходить до висновку, що наявність реєстрації мешкання відповідачей в квартири позивача, яка належить ії на праві приватної власності обмежує ії у здійсненні прав на користування, володіння і розпорядження власністю.
На підставі викладеного, ст.48 Закону України «Про власність»,ст.ст. ст.ст. 10,11, 60, ст.209,212-215 ЦПК України , суд
вирішив.
Позов задовольнити.
Усунути перешкоди в користуванні власністю квартирою АДРЕСА_1 шляхом відміни реєстрації (прописки) ОСОБА_2, ОСОБА_3.
Заочне рішення може бути переглянуте, судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.