№ 2-2270/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2009 року м. Маріуполь
Приморський районний суд у складі:
головуючого судді Лузана В.В.
при секретарі Лаушкіної М.В.
за участю позивачки ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -
В С Т А Н О В И В:
У вересні 2009 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 аліментів на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 1/4 частини заробітку що місячно до повноліття дитини.
У судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала та пояснила, що перебувала з відповідачем у цивільному шлюбі, від якого має сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який мешкає з нею та знаходиться на її утриманні. Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини надає, але у розмірі, який менший ніж необхідно для утримання дитини, у зв’язку з чим просила стягнути з нього на її користь аліменти у розмірі 1/4 частини заробітку щомісячно, починаючи з дня подачі заяви та до повноліття дитини чи зміни матеріального становища.
Відповідач ОСОБА_2 позов визнав частково та пояснив, що до початку вересня добровільно сплачував позивачці по 250 грн., що складало ј частину його заробітку та цю суму згоден сплачувати в подальшому, крім того, забезпечувати дитину одягом за свій рахунок. Просив встановити розмір аліментів в сумі 250 грн.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Згідно ст. 180 СК України відповідач повинен утримувати свого неповнолітнього сина.
Згідно ст. 181 СК України способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними, а у випадку відсутності домовленості, кошти стягуються за рішенням суду у відповідній долі.
Судом встановлений той факт, що відповідач є батьком неповнолітньої дитини стягувачки, яка виховує сина та з якою дитина мешкає за однією адресою, та відповідач матеріальну допомогу дитині надавав відповідно наявного раніше заробітку, який на теперішній час збільшився, у зв*язку з чим аліменти повинні бути стягнуті у відповідній долі. Цей факт підтверджується копією свідоцтва про народження, довідкою з місця мешкання позивачки та дитини. Заперечення відповідача у тій частині, що розмір аліментів повинен бути менше ј частини його заробітку у зв*язку з його наміром придбати одяг та інші речі дитині, суд до уваги не приймає, у зв*язку з тим, що такі дії являються природними для батька та не впливають на встановлення долі його заробітку при стягненні коштів на утримання дитини.
З відповідача слід стягнути судовий збор та витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст. 15, 60, 88, 196, 212, 214, 215 ЦПК Украины, ст.ст. 180, 181, 183, СК України суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уроженца ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частини з усіх видів заробітку відповідача щомісячно, але не менше 25% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 01.09.2009 року і до повноліття дитини або зміни матеріального стану сторін .
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір (міський бюджет Приморського району, ОКПО 34686694, ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, р/р 31415537700055) в сумі 51 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи (отримувач державний бюджет – Ворошиловський район м. Донецька, ОКПО 34686537, ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, р/р 31216259700004) в сумі 120 грн.
Рішення суду в частині стягнення аліментів підлягає негайному виконанню.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, тобто через десять днів; якщо заяву про апеляційне оскарження не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк 20 днів, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СУДДЯ: