Судове рішення #6128977
02-12/7

  


ГОСПОДАРСЬКИЙ  С У Д

Кіровоградської області

У Х В А Л А


05.02.08 р.                                                                                № 02-12/7


Суддя господарського суду Кіровоградської області Хилько Ю.І., розглянувши матеріали

за адміністративним позовом: Комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради, 52208, Дніпропетровська область, м. Жовті Води, вул. 8-го Марта, 40-а,

до відповідача: Ганнівської сільської ради, 28325, Кіровоградська область, Петрівський район, с. Ганнівка, вул. Леніна, 25-а,

про стягнення 249 594, 15 грн., -


                                                 ВСТАНОВИВ:


Комунальне підприємство "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради звернулося до господарського суду з позовною заявою, яка містить вимоги до Ганнівської сільської ради наступного змісту:

стягнути з Ганнівської сільської ради на користь комунального підприємства "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради заборгованість за послуги водопостачання та водовідведення у сумі 249 594, 15 грн.

Позов подано з тих підстав, що невиконання відповідачем договірних зобов'язань (договір поставки питної води від 01.01.2005 року (п.п. 1.2, 5.3.1), який продовжено на 2006 рік згідно з додатковою угодою від 28.12.2005 року) обумовлює наявність значної дебіторської заборгованості, що ускладнює виконання підприємством одного із приоритетних напрямків державної політики в сфері житлово-комунального господарства надійного забезпечення водою населення, підприємства, установи, організації, здійснення відводу та очищення стічних вод, оскільки вказане призводить до послаблення фінансових можливостей підприємства по забезпеченню надійної експлуатації водопровідно-каналізаційного господарства, а також до виникнення значної заборгованості по податкових платежах.  

При вирішенні питання про відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження в справі господарський суд виходить з наступного.

Відповідно положень пункту 6 розділу VII "Прикінцеві та Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року,  вирішують у першій та апеляційній інстанціях відповідні місцеві та апеляційні господарські суди за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України встановлено перелік справ підвідомчих господарським судам, зокрема, справи  у  спорах,  що виникають  при  укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється, зокрема на спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладення та виконання адміністративних договорів.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Комунальне підприємство "Жовтоводський водоканал" Дніпропетровської обласної ради фактично звернулося до господарського суду за захистом свого порушеного права, що виникло при неналежному виконанні господарського договору.

Тобто, між вказаними сторонами відсутній спір, що виник в процесі реалізації владних делегованих управлінських функцій.

Враховуючи викладене, предмет спору у даній справі підлягає розгляду господарським судом у порядку господарського судочинства, визначеному Господарським процесуальним кодексом України.

Однак, позивач позовну заяву подав у порядку встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно правил п. 1 ч. 1 ст. 109  Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Позивач має право звернутися до господарського суду з позовом про стягнення заборгованості за послуги водопостачання та водовідведення у сумі        249 594, 15 грн. в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.

Керуючись ст.ст. 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -                                  


                                                 ПОСТАНОВИВ:


Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційної інстанції через суд першої інстанції шляхом подачі протягом п'яти днів з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з подачею її копії до апеляційної інстанції,  або відповідно частини 5 ст. 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо її не було подано.


    Суддя                                                                                                 Хилько Ю. І.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація