Судове рішення #612698
Апеляційний суд міста Севастополя

Апеляційний суд міста Севастополя

Справа №22ц-1297/2006р.                                Головуючий

в першій інстанції Куімов М.В.

Категорія  36      Доповідач Клочко В.П.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

„11 січня" 2007 року колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Севастополя в складі:

головуючого   - Куцеконя І.П.

суддів        - Клочка В.П., Володіної Л.В.

при секретарі - Благовідові А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 25 вересня 2006р. по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на неповнолітню дитину,

ВСТАНОВИЛА:

ОСОБА_2 в лютому 2006 року звернулась до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення аліментів на дитину, мотивуючи вимоги тим, що сторони є батьками неповнолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, на даний час шлюб між сторонами розірвано, сторони проживають окремо, однак, відповідач в добровільному порядку сплачувати аліменти на утримання дочки відмовляється, ухилявся від надання матеріальної допомоги дитині в минулому, що стало причиною для звернення позивачки до суду.

Рішенням суду позов задоволено, на користь ОСОБА_2 стягнуто з ОСОБА_1 аліменти на утримання ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 21.02.2006р.

В апеляційній скарзі відповідач просить рішення суду змінити, стягнувши на користь позивачки 50 грн аліментів на утримання доньки щомісячно, оскільки судом не було враховано наявність на утриманні відповідача батьків похилого віку та відсутність можливості сплачувати доньці аліменти .у більшому розмірі.

Розглянувши справу, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Постановляючи рішення, суд виходив з того, що ОСОБА_1 є батьком неповнолітньої ОСОБА_3 та за законом повинен нести  витрати  на  її  утримання,  що  й  стало  причиною  для задоволення позову та стягнення на користь позивачки аліментів у частковому відношенні до заробітку відповідача.

З такими висновками погоджується колегія суддів, оскільки вони зроблені на підставі повного та всебічного розгляду всіх обставин справи, з дотриманням вимог матеріального та процесуального права.

Згідно зі ст.180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Згідно з ч.2 ст.182 Сімейного Кодексу України, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст.184 СК України.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 є батьком неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка після розлучення батьків ЗО березня 1998 року залишилась проживати разом з матір'ю - позивачкою ОСОБА_2.

Посилання відповідача на відсутність на даний момент місця роботи як на підставу для зміни рішення суду в частині розміру аліментів не може бути прийнято до уваги через безпідставність, оскільки мінімальний розмір аліментів визначений законом.

Інші доводи скарги висновків суду не спростовують та не дають підстав для зміни чи скасування ухваленого судом рішення по справі.

Керуючись ст.ст.305-315 ЦПК України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.

Рішення місцевого суду Гагарінського району м. Севастополя від 25 вересня 2006 року - залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду вступає в законну силу з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня вступу в законну силу.

Головуючий                                                                                                  /підпис/

Судді                                                                                                              /підписи/

З оригіналом згідно.

Суддя Апеляційного суду                                         

м. Севастополя                     В.П. Клочко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація