Справа № 22-629 Категорія: 71
Головуючий у І інстанції: Овсюк Є.М. Суддя-доповідач: Нікушин В.П.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2008 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:
Головуючого: Нікушина В.П.
Суддів: Копаничук С.Г., Гуцола П,П.
При секретарі: Шевчук Л.В.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. О.І. Ющенка м. Вінниця про примусову госпіталізацію до лікарні ОСОБА_1 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від25 грудня 2007 року, ухвалене поданій справі,
ВСТАНОВИЛА:
В грудні 2007 року Вінницька психоневрологічна лікарня ім. О.І. Ющенка звернулась в суд з заявою про примусову госпіталізацію ОСОБА_1.
Обґрунтовуючи необхідність застосування до ОСОБА_1. цього примусового заходу, заявник посилався на те, що ОСОБА_1. 20 грудня 2007 року поступила до психоневрологічної лікарні де після її огляду лікар Межирко Д.Я. прийшов до висновку про необхідність її госпіталізації Згідно висновку у хворої були наявні ознаки тяжкого психічного розладу, що обумовлює її небезпеку як для неї ж самої так і для оточуючих. Від добровільного обстеження та лікування ОСОБА_1. в психоневрологічній лікарні вона відмовилась.
Рішенням суду першої інстанції заяву задоволено і ОСОБА_1. примусово госпіталізовано до Вінницької психоневрологічної лікарні.
ОСОБА_1. оскаржила рішення в апеляційному порядку вважаючи його незаконним, посилаючись на те, що потреби в її примусовій госпіталізації не було тому, що вона добровільно звернулась до психоневрологічної лікарні і ніякої небезпеки для суспільства не створювала. Окрім цього вона вважає, що справу розглянуто з порушенням ст. 22 Закону України "Про психіатричну допомогу", а саме справу розглянуто у відсутність адвоката, що потягло за собою порушення її прав. Запрошений адвокат, адміністрацією лікарні, до неї допущений не був.
Колегія суддів заслухавши доповідача, представників психоневрологічної лікарні, перевіривши обґрунтованість апеляційної скарги, законність оскаржуваного рішення, вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Суд першої інстанції, за наявних у справі доказів дійшов правильного висновку про примусову госпіталізацію ОСОБА_1. до психоневрологічної лікарні.
Як вбачається із витягу історії хвороби ОСОБА_1. за своїм станом в силу хронічного психічного розладу здоров'я не могла дати усвідомлену згоду на госпіталізацію (а.с.5). Тому посилання в апеляційній скарзі про її добровільну госпіталізацію за таких обставин є безпідставним.
На необхідність примусової госпіталізації ОСОБА_1. до психоневрологічної лікарні вказується і в комісійних лікарських висновках (а.с.4,5).
Не відповідають фактичним обставинам справи доводи апеляційної скарги про те, що питання про її примусову госпіталізацію розглядалось у відсутність адвоката. Згідно протоколу судового засідання справу відносно ОСОБА_1. розглянуто за участю прокурора та адвоката ОСОБА_2, що відповідає вимогам ст. 22 Закону України "Про психіатричну допомогу".
Отже наведені обставини вказують на безпідставність апеляційної скарги.
Керуючись ст.ст.307, 308, 313, 315 ЦПК України, колегія суддів палати в цивільних справах апеляційного суду Вінницької області,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити. Рішення Ленінського районного суду м. Вінниці від 25 грудня 2007 року, ухвалене по справі за заявою Вінницької обласної психоневрологічної лікарні ім. О.І. Ющенка про примусову госпіталізацію ОСОБА_1 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.