Апеляційний суд міста Севастополя
Справа №22ц-1512/2006р. Головуючий
в 1 інстанції Проценко О.І.
категорія 41 Доповідач б апеляційній
інстанції Алєєва Н.Г.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„18 січня" 2007 року колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Севастополя в складі:
головуючого - Алєєвої Н.Г.
суддів - Водяхіної Л.М., Сундукова В.М.
при секретарі - Благовідові А.В.
за участю - представників сторін, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу директора Морського Гідрофізичного Інституту Національної Академії Наук України на рішення місцевого суду Ленінського району М.Севастополя від 13 листопада 2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до МГІ НАН України про стягнення суми добових в іноземній валюті, відшкодування моральної шкоди,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним вище позовом.
Вимоги мотивовані тим, що він працював електромеханіком на науково-дослідному судні «Михайло Ломоносов», яке належить Морському гідрофізичному інституту НАН України. В 1996-1997рр. вказане судно передавалось у фрахт малого спільного підприємства «Сата» і малого приватного підприємства «Тайга». За період перебування судна у фрахті йому не були виплачені добові у сумі 4560 доларів США, що еквівалентно 20284,53 грн. Невиплатою названої суми йому заподіяні моральні страждання в розмірі 20000 грн. Вказані суми позивач просить стягнути з МП НАНУ, оскільки знаходився з ним в трудових відносинах.
Рішенням суду позов задоволений частково, стягнуто на користь позивача з МГІ НАН України добові в сумі 16093,03 грн; в решті частини позову відмовлено.
В апеляційній скарзі МГІ НАНУ просить скасувати рішення суду, посилаючись на порушення судом вимог матеріального та процесуального права.
Вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Як вбачається із матеріалів справи, між МГІ НАН України (далі - інститут) та ОСОБА_1 укладений трудовий договір, який не був розірваний в 1996-1997рр. у період фрахту судна «Михайло Ломоносов» по тайм-чартеру. Тому, відповідно до трудового законодавства, МГІ НАН України несе відповідальність перед працівником в частині гарантійних та компенсаційних виплат, в тому числі добових за час перебування судна за кордоном.
Укладені інститутом з МСП «Сата» та МПП «Тайга» договори фрахту цього судна на умовах тайм-чартеру з покладенням на ці підприємства зобов'язань виплати відрядженим робітникам інституту компенсаційних виплат не позбавляють працівника, який не є стороною договорів фрахту, права вимоги виплати цих сум роботодавцем згідно із ст.ст. 21, 121 КЗпП України.
Суд правильно оцінив викладене та обґрунтовано постановив рішення про часткове задоволення позову, стягнув на користь позивача з інституту добові. Розмір останніх визначений правильно, з урахуванням письмових доказів, наданих сторонами.
Рішення суду є законним та обґрунтованим, підстав для його скасування колегія не вбачає.
Керуючись викладеним, ст.307 ЦПК України, судова колегія
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Морського гідрофізичного інституту НАН України відхилити, рішення місцевого суду Ленінського району М.Севастополя від 13 листопада 2006р. - залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного суду України протягом 2-х місяців із дня набрання чинності.
Головуючий /підпис/
Судді /підписи/
З оригіналом згідно.
Суддя Апеляційного суду
м. Севастополя Н.Г. Алєєва