Апеляційний суд міста Севастополя
Справа № 22ц-1460/2006р. Головуючий у першій
інстанції Проценко О.І.
Категорія 22 Доповідач у апеляційній
інстанції Клочко В.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„18 січня" 2007 року колегія судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Севастополя в складі:
головуючого - Сімоненко В.М.
суддів - Клочка В.П., Зотова B.C.
при секретарі - Федоніні Є.О.
за участю - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення місцевого суду Ленінського району М.Севастополя від 16 листопада 2006р. по справі за позовом ОСОБА_1 до Управління МВС в м. Севастополі, Управління державного казначейства України в м. Севастополі про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органів дізнання внутрішніх справ,
ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 в квітні 2001 року звернувся до суду з позовом до Управління МВС в м. Севастополі про відшкодування шкоди, завданої незаконними діями органів дізнання, мотивуючи вимоги тим, що працівники карного розшуку Гагарінського РВУМВС України в м. Севастополі в квітні 1998 року незаконно та безпідставно вилучили у позивача автомобільний магнітофон, загальною вартістю 1200 грн, чим завдали позивачеві матеріальної шкоди у вищевказаному розмірі та моральні страждання, оцінені ОСОБА_1 у 3000 грн.
Рішенням суду позов задоволено частково, постановлено стягнути на користь ОСОБА_1 з: Управління МВС України в м. Севастополі - у відшкодування матеріальної шкоди 232,20 грн; з єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України - у відшкодування моральної шкоди 100 грн. В решті вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач просить рішення суду змінити, стягнувши на його користь всю суму заявленого позову, оскільки рішення винесене з порушенням норм процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, вивчивши доводи скарги, колегія вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Постановляючи рішення, суд виходив з того, що неправомірними діями відповідача позивачеві спричинена матеріальна та моральна шкода, яку й було стягнуто судом у певних розмірах.
З такими висновками погоджується колегія суддів, оскільки вони зроблені на підставі повного та всебічного розгляду всіх
обставин справи, з дотриманням вимог матеріального та процесуального права.
Згідно з п.2 ст.З Закону України „Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду", громадянинові відшкодовується (повертається) майно, вилучене органами дізнання чи досудового слідства.
Частина 2 ст.4 вищевказаного закону передбачає, що у випадку неможливості повернення майна в натурі його вартість відшкодовується за рахунок тих підприємств, яким воно передано.
З матеріалів справи вбачається та не оспорюється сторонами, що 24 квітня 1998 року у позивача за місцем його проживання в АДРЕСА_1 працівниками карного розшуку Гагарінського РВ УМВС України в м. Севастополі в процесі обшуку був вилучений автомобільний магнітофон корейського виробництва.
В подальшому вилучена річ була загублена, її вартість в добровільному порядку позивачеві не відшкодована, що було правильно оцінено судом та на користь ОСОБА_1 стягнута вартість магнітофону з урахуванням висновку експерта станом на час розгляду справи.
Інших доказів щодо вартості майна позивачем у порядку, встановленому ст.10 ЦПК України, не надано.
Доводи скарги висновків суду є спростовують та не дають підстав для зміни чи скасування ухваленого рішення.
Керуючись ст.ст.303-315 ЦПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - відхилити.
Рішення місцевого суду Ленінського району м. Севастополя від 16 листопада 200 6 року - залишити без змін.
Ухвала набирає чинності з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців.
Головуючий /підпис/
Судді /підписи/
З оригіналом згідно.
Суддя Апеляційного суду
м. Севастополя В.П. Клочко