Справа №1-207/2008 p.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2008 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
Головуючого Закутського В.І.
При секретарі Чікової Т.М.
Захисника ОСОБА_1
Потерпілої ОСОБА_2
Представника потерпілої ОСОБА_3
Розглянувши в судовому засіданні кримінальну справу по звинуваченню ОСОБА_4
Петровича у скоєні злочину, передбаченого ст. 125 ч. 1 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Згідно скарги приватного обвинувачення, 28 квітня 2008 року близько 16 годин 40 хвилин в магазину "Центральна оптика" міста Вознесенська, що розташований по вулиці Жовтневої революції, 15, громадянин ОСОБА_4, отримавши на своє замовлення окуляри, залишився незадоволеним виконаним замовленням, почав обзивати службовців оптики, на зауваження працівників оптики не реагував, вдарив ОСОБА_2 в область лівого плеча та плечового суглобу, спричинивши її легкі тілесні ушкодження, відштовхнув її і вийшов з приміщення оптики.
По даному факту на підставі скарги приватного обвинувачення потерпілої, 23 травня 2008 року була порушена кримінальна справа відносно ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_4 свою вину, у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України визнав частково, суду пояснив, що дійсно 8 квітня 2008 року зранку він заказав окуляри в магазині "Центральна оптика", а так, як через дві години окуляри ще не були готові, він поїхав на рибалку, де вжив спиртне, і приблизно в 16 годин він знову приїхав за окулярами. Отримавши окуляри, він залишився незадоволеним виконаною роботою, почав заявляти претензії, вимагав, щоб замінили скло в окулярах, а коли йому відмовилися це зробити, він штовхнув ОСОБА_2 , при цьому він допускає, що міг висловитися нецензурною лайкою, але він не бив її.
Допитані в судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2, свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 суду пояснили, що підсудний ОСОБА_4 висловлювався нецензурною лайкою в їх присутності і присутності одного покупця, тривалий час не давав їм можливості працювати, три рази виходив і знову заходив, продовжуючи обурюватися з приводу виконаної роботи по його заказу, висловлюючись при цьому нецензурною лайкою, не реагуючи при цьому на їх зауваження, після чого, перегнувшись через стойку, схватив ОСОБА_2 за руку, притягнув її до себе, а другою рукою вдарив її в плече і потім відштовхнув, після чого вийшов.
Потерпілою і її представником заявлено клопотання про направлення кримінальної справи прокурору для скасування постанови про відмову в порушенні кримінальної справи у скоєні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України, про порушення кримінальної справи та для проведення досудового слідства, оскільки вони вбачають в діях підсудного ОСОБА_4 ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 296 КК України.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши матеріали кримінальної справи та відмовний матеріал, суд прийшов до висновку про те, що заявлене клопотання підлягає задоволенню, оскільки в діях підсудного ОСОБА_4 вбачаються ознаки хуліганства, тобто грубого порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалися особливою зухвалістю.
Згідно ст.111 КПК України, досудове слідство провадиться у всіх справах, за винятком справ про злочини, зазначені у частині 1 ст. 27 і статті 425 КПК України.
Приймаючи до уваги викладене, керуючись ст. 111 КПК України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальну справу відносно ОСОБА_4, порушеної за ст. 125 ч.1 КК України, направити Вознесенському міжрайонному прокурору для провадження досудового слідства.
Постанова оскарженню не підлягає, але на неї може бути внесене подання
прокурором.