Рівненський міський суд Рівненської області
м. Рівне, вул. Шкільна, 1, 33028, (0362) 26-59-17
Справа № 2-10728/10
УХВАЛА
14 липня 2010 року Суддя Рівненського міського
суду Рівненської області ОСОБА_1 розглянувши матеріали за позовом Рівненської обласної організації Всеукраїнської профспілки «Незалежна медіа-профспілка України» в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 до комунального підприємства «Редакція газети «Трудівник Полісся» про поновлення на роботі та виплату заробітку за час вимушеного прогулу, -
встановив :
В Рівненський міський суд надійшла позовна заява Рівненської обласної організації Всеукраїнської профспілки «Незалежна медіа-профспілка України» в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 до КП «Редакція газети «Трудівник Полісся» про поновлення на роботі ОСОБА_4 та виплату заробітку за час вимушеного прогулу.
Відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. У випадках встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
Ст.119 ЦПК України вказує, що позовна заява повинна містити місце проживання або місцезнаходження, поштовий індекс, номер засобів зв'язку, а також підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання. Дана позовна заява не містить повідомлення про місце проживання або знаходження як Рівненської обласної організації Всеукраїнської профспілки «Незалежна медіа-профспілка України» так і ОСОБА_2, підписана головою РОО ВПС «Незалежна медіа-профспілка України» та ОСОБА_3. Проте з матеріалів поданої позовної заяви не вбачається характер спірних правовідносин і зміст позовної вимоги даного спору стосовно ОСОБА_3 та не зазначено її правового статусу. Також не обґрунтована правова сторона представництва профспілкового органу, а відповідно до ст.45 ЦПК України, представництво органу для захисту прав особи ґрунтується на законі. В даному випадку не зазначено на підставі вимог якого закону пред'явлено даний позов в інтересах ОСОБА_2 Рівненською обласною організацією Всеукраїнської профспілки «Незалежна медіа-профспілка України».
Постанова пленуму Верховного суду України №5 від 12.06.2009 року вказує, якщо позов пред'явлений не всіма особами, яким належить таке право, суд не вправі залучати таких осіб до участі у справі як співпозивачів, оскільки згідно з принципом диспозитивності особа, якій належить право вимоги, розпоряджається своїми правами на власний розсуд.
За таких підстав, суд вважає за необхідне повернути позовну заяву, відповідно до вимог п.3 ч.3 ст. 121 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 119,121 ЦПК України, Постанови пленуму Верховного суду України №5 від 12.06.2009 р., суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Рівненської обласної організації Всеукраїнської профспілки «Незалежна медіа-профспілка України» в інтересах ОСОБА_2, ОСОБА_3 до Комунального підприємства «Редакція газети «Трудівник Полісся» про поновлення на роботі та виплату заробітку за час вимушеного прогулу повернути Рівненській обласній організації Всеукраїнської профспілки «Незалежна меді-апрофспілка України».
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Заяву про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції може бути подано протягом 5 днів з дня проголошення ухвали апеляційному суду Рівненської області через Рівненський міський суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, апеляційному суду Рівненської області через Рівненський міський суд.
У випадку неподання заяви про апеляційне оскарження у 5-денний строк ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подачі заяви про апеляційне оскарження на неподання апеляційної скарги протягом 10 днів, то ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя С. Дужич